Bydlení

16. března 2015 05:50

Klára Beščecová

Luxusní rezidence, před níž majitelé zakotví jachtu

Jihovýchodní Asie neláká svým exotickým prostředím pouze turisty, přitahuje také milovníky moderní architektury.

Lví město – tak zní překlad názvu městského státu, který bychom mohli najít v jižní části Malajského poloostrova, pyšnícího se několika různými NEJ. Hospodářství této země patří k nejvyspělejším na světě, není proto divu, že jde o jeden z nejzalidněnějších států planety. Najdeme tu také jeden z největších světových přístavů a tvrdí se, že se jedná o jedno z nejčistších měst světa. Jak už asi tušíte, řeč je o Singapuru.

Právě zde, v jedné z velmi luxusních rezidenčních oblastí přímo na jednom z mnoha singapurských ostrůvků, byl v roce 2010 vystavěn pod vedením zkušeného týmu architektů z kanceláře Robert Greg Architects rodinný dům se specifickým vzhledem.

Stavba je to skutečně nepřehlédnutelná. Jejím dominantním prvkem se stala zaoblená střecha, jež má připomínat mořskou vlnu. Inspirace pro volbu vodního motivu se autorům přímo nabízela. Nautical Lines Residence, jak se stavba nazývá, je totiž svou čelní stranou orientovaná přímo směrem k zálivu, od nějž dům dělí pouze zatravněná předzahrádka.

Hustě osídlená oblast si už během plánování designu i funkčních prvků domu vyžádala od architektů dávku kreativity. V první řadě bylo třeba zohlednit fakt, že v těsné blízkosti za domem se nachází rozlehlý bytový komplex. Aby tedy měli majitelé novostavby zajištěno co největší soukromí, najdeme na vchodové straně domu jen minimum oken, čímž se dům od ruchu z ulice opticky i skutečně izoluje. Bohatě to ale kompenzuje čelní stěna domu, která je naopak prosklená téměř celá.

Vodní motiv je nepřehlédnutelný i v interiéru. Designéři s ním nešetřili a oblé křivky tak můžeme vidět v kuchyni, koupelně i v ložnici. Téma vody je poté ještě zdůrazněno bazénem, který dům doslova obtéká po jeho šířce i délce.

Velmi příjemnou součástí domu je také molo, navazující přímo na předzahrádku. Díky němu mohou majitelé zakotvit svou luxusní jachtu doslova a do písmene přímo před domem.

Klára Beščecová

Foto: Aaron Pocock

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky dům Singapur jachta residence Jihovýchodní Asie Malajský poloostrov

Přečtěte si také