Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Luxusní rezidence, před níž majitelé zakotví jachtu

Jihovýchodní Asie neláká svým exotickým prostředím pouze turisty, přitahuje také milovníky moderní architektury.
Vydáno: 16.03.2015
Před domem může kotvit luxusní jachta
Před domem může kotvit luxusní jachta Autor: Aaron Pocock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Lví město – tak zní překlad názvu městského státu, který bychom mohli najít v jižní části Malajského poloostrova, pyšnícího se několika různými NEJ. Hospodářství této země patří k nejvyspělejším na světě, není proto divu, že jde o jeden z nejzalidněnějších států planety. Najdeme tu také jeden z největších světových přístavů a tvrdí se, že se jedná o jedno z nejčistších měst světa. Jak už asi tušíte, řeč je o Singapuru.

Právě zde, v jedné z velmi luxusních rezidenčních oblastí přímo na jednom z mnoha singapurských ostrůvků, byl v roce 2010 vystavěn pod vedením zkušeného týmu architektů z kanceláře Robert Greg Architects rodinný dům se specifickým vzhledem.

Stavba je to skutečně nepřehlédnutelná. Jejím dominantním prvkem se stala zaoblená střecha, jež má připomínat mořskou vlnu. Inspirace pro volbu vodního motivu se autorům přímo nabízela. Nautical Lines Residence, jak se stavba nazývá, je totiž svou čelní stranou orientovaná přímo směrem k zálivu, od nějž dům dělí pouze zatravněná předzahrádka.

Jednoduchá koupelna
Jednoduchá koupelna
Aaron Pocock

Hustě osídlená oblast si už během plánování designu i funkčních prvků domu vyžádala od architektů dávku kreativity. V první řadě bylo třeba zohlednit fakt, že v těsné blízkosti za domem se nachází rozlehlý bytový komplex. Aby tedy měli majitelé novostavby zajištěno co největší soukromí, najdeme na vchodové straně domu jen minimum oken, čímž se dům od ruchu z ulice opticky i skutečně izoluje. Bohatě to ale kompenzuje čelní stěna domu, která je naopak prosklená téměř celá.

Vodní motiv je nepřehlédnutelný i v interiéru. Designéři s ním nešetřili a oblé křivky tak můžeme vidět v kuchyni, koupelně i v ložnici. Téma vody je poté ještě zdůrazněno bazénem, který dům doslova obtéká po jeho šířce i délce.

Velmi příjemnou součástí domu je také molo, navazující přímo na předzahrádku. Díky němu mohou majitelé zakotvit svou luxusní jachtu doslova a do písmene přímo před domem.

Klára Beščecová

Foto: Aaron Pocock

Mohlo by vás zajímat:

Dům Markuse Notche Perssona

Minecraft mu vydělal balík: Podívejte se na megaluxusní bydlení autora hry

Majitelé si užívají skvostný výhled na Pacifik

Bydlení mezi nebem a největším oceánem světa

Strom rostoucí z podlahy obývacího pokoje...

22 zajímavých designových nápadů do vašich interiérů… Dostanou váš dům na jinou úroveň

Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama