reklama

Mainská mývalí kočka je hravá, dobrácká a bude s vámi chodit i na procházku

Simona Sedláčková
5. ledna 2021
Nemůžete se rozhodnout mezi psem a kočkou? Pořiďte si mazlíčka, který splní všechny vaše požadavky. Mainská mývalí kočka je nepřehlédnutelná svou velikostí, je společenská i hravá, a dokonce ji můžete i snadno naučit chodit na vodítku.
reklama

Mainská mývalí kočka

Kočičí plemeno, které si pro svou milou povahu pořizuje stále více chovatelů. VUSA, tedy vkolébce tohoto plemene, je dokonce na první příčce vžebříčku oblíbenosti. Vposledních letech se však stále více prosazuje i mezi evropskými chovateli.

Odkud se vzal název plemene

Mainská mývalí kočka je jedno znejstarších amerických plemen a největší chovanou kočkou (kocouři mohou vážit i 9–11 kg, kočky o trochu méně). Poprvé byla spatřena ve státě Maine a od toho je částečně odvozeno jméno plemen. Druhé slovo ve jméně, mývalí, bylo kočce přirazeno díky jejímu chundelatému ocasu, nápadně připomínajícího medvídka mývala. Dlouhý a bohatě chlupatý ocas a štětičky na uších jsou pro tyto kočky typické.

Povaha plemene

Mainské mývalí kočky většinou bývají velice mazlivé. Jejich přítulnost je pro ně typická. Stále je to však kočka a ne pes. Proto i toto plemeno dává přednost nikoliv chování vnáručí majitele, ale spíše uvelebení se vjeho těsné blízkosti. Společnost chovatele však vyhledávají a se zájmem sledují každou jeho činnost(Více o povahách jednotlivých plemen si přečtěte ZDE). Na druhou stranu se psům přece jen tak trochu podobají. Velmi rychle se naučí aportovat hozenou hračku, a dokonce velmi rády chodí schovatelem na procházku, klidně i na vodítku, vpostrojku jako pejsek.

Mainská mývalí kočka většinou velmi dobře vychází sdětmi i sostatními domácími mazlíčky, dokonce i se psy.

Péče o srst mainské mývalí kočky

Plemeno se vyznačuje velmi hustou srstí sbohatým límcem kolem krku a štětičkami srsti na uších. Voděodolná srstje však určena kochraně těla před zimou, nejen na ozdobu. Není zase tak moc choulostivá na zacuchávání a dredování, jako hedvábná srst jiných dlouhosrstých koček. Pravidelné vyčesávání však potřebuje.

Barva srsti může mít několik variant. Nejčastější je hnědě mramorovaná, ale i černě želvovinová na bílé nebo různě kombinovaná dvoubarevná.

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama