reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Mainská mývalí kočka je hravá, dobrácká a bude s vámi chodit i na procházku

Simona Sedláčková , Vydáno: 05.01.2021
Nemůžete se rozhodnout mezi psem a kočkou? Pořiďte si mazlíčka, který splní všechny vaše požadavky. Mainská mývalí kočka je nepřehlédnutelná svou velikostí, je společenská i hravá, a dokonce ji můžete i snadno naučit chodit na vodítku.

reklama

Mainská mývalí kočka

Kočičí plemeno, které si pro svou milou povahu pořizuje stále více chovatelů. V USA, tedy v kolébce tohoto plemene, je dokonce na první příčce v žebříčku oblíbenosti. V posledních letech se však stále více prosazuje i mezi evropskými chovateli.

Mainská mývalí kočka
Autor: istockphoto.com Mainská mývalí kočka

Odkud se vzal název plemene

Mainská mývalí kočka je jedno z nejstarších amerických plemen a největší chovanou kočkou (kocouři mohou vážit i 9–11 kg, kočky o trochu méně). Poprvé byla spatřena ve státě Maine a od toho je částečně odvozeno jméno plemen. Druhé slovo ve jméně, mývalí, bylo kočce přirazeno díky jejímu chundelatému ocasu, nápadně připomínajícího medvídka mývala. Dlouhý a bohatě chlupatý ocas a štětičky na uších jsou pro tyto kočky typické.

Mainská mývalí kočka
Autor: istockphoto.com Mainská mývalí kočka

Povaha plemene

Mainské mývalí kočky většinou bývají velice mazlivé. Jejich přítulnost je pro ně typická. Stále je to však kočka a ne pes. Proto i toto plemeno dává přednost nikoliv chování v náručí majitele, ale spíše uvelebení se v jeho těsné blízkosti. Společnost chovatele však vyhledávají a se zájmem sledují každou jeho činnost (Více o povahách jednotlivých plemen si přečtěte ZDE). Na druhou stranu se psům přece jen tak trochu podobají. Velmi rychle se naučí aportovat hozenou hračku, a dokonce velmi rády chodí s chovatelem na procházku, klidně i na vodítku, v postrojku jako pejsek.

Kočičí logika

Nejlepší kočičí pelíšek je za pár kaček nebo zadarmo

Plstěná kulička, plněná šantou kočičí

Hračka pro kočky: Plstěná kulička, plněná šantou kočičí

Mainská mývalí kočka většinou velmi dobře vychází s dětmi i s ostatními domácími mazlíčky, dokonce i se psy.

Mainská mývalí kočka
Autor: istockphoto.com Mainská mývalí kočka

Péče o srst mainské mývalí kočky

Plemeno se vyznačuje velmi hustou srstí s bohatým límcem kolem krku a štětičkami srsti na uších. Voděodolná srst je však určena k ochraně těla před zimou, nejen na ozdobu. Není zase tak moc choulostivá na zacuchávání a dredování, jako hedvábná srst jiných dlouhosrstých koček. Pravidelné vyčesávání však potřebuje.

Mainská mývalí kočka
Autor: istockphoto.com Mainská mývalí kočka

Barva srsti může mít několik variant. Nejčastější je hnědě mramorovaná, ale i černě želvovinová na bílé nebo různě kombinovaná dvoubarevná.

Jak seznámit novou kočku s paní domácí

Kočičí sbližování: Jak seznámit svou kočku s novou kočičí kamarádkou či kamarádem

Domácí salon krásy pro kočky

Domácí salon krásy pro kočky: Jak pečovat o drápky, ouška i kožíšek

reklama

Článek je zařazen v: mainská mývalí kočka , kočičí plemeno , velká kočka , společenská , mazlivá

reklama

Přečtěte si také