reklama

Mainská mývalí kočka je hravá, dobrácká a bude s vámi chodit i na procházku

Simona Sedláčková
5. ledna 2021
Nemůžete se rozhodnout mezi psem a kočkou? Pořiďte si mazlíčka, který splní všechny vaše požadavky. Mainská mývalí kočka je nepřehlédnutelná svou velikostí, je společenská i hravá, a dokonce ji můžete i snadno naučit chodit na vodítku.
reklama

Mainská mývalí kočka

Kočičí plemeno, které si pro svou milou povahu pořizuje stále více chovatelů. V USA, tedy v kolébce tohoto plemene, je dokonce na první příčce v žebříčku oblíbenosti. V posledních letech se však stále více prosazuje i mezi evropskými chovateli.

Odkud se vzal název plemene

Mainská mývalí kočka je jedno z nejstarších amerických plemen a největší chovanou kočkou (kocouři mohou vážit i 9–11 kg, kočky o trochu méně). Poprvé byla spatřena ve státě Maine a od toho je částečně odvozeno jméno plemene. Druhé slovo ve jméně, mývalí, bylo kočce přirazeno díky jejímu chundelatému ocasu, nápadně připomínajícího medvídka mývala. Dlouhý a bohatě chlupatý ocas a štětičky na uších jsou pro tyto kočky typické.

Povaha plemene

Mainské mývalí kočky většinou bývají velice mazlivé. Jejich přítulnost je pro ně typická. Stále je to však kočka a ne pes. Proto i toto plemeno dává přednost nikoliv chování v náručí majitele, ale spíše uvelebení se v jeho těsné blízkosti. Společnost chovatele však vyhledávají a se zájmem sledují každou jeho činnost (Více o povahách jednotlivých plemen si přečtěte ZDE). Na druhou stranu se psům přece jen tak trochu podobají. Velmi rychle se naučí aportovat hozenou hračku, a dokonce velmi rády chodí s chovatelem na procházku, klidně i na vodítku nebo v postrojku jako pejsek.

Mainská mývalí kočka většinou velmi dobře vychází s dětmi i s ostatními domácími mazlíčky, dokonce i se psy.

Péče o srst mainské mývalí kočky

Plemeno se vyznačuje velmi hustou srstí s bohatým límcem kolem krku a štětičkami srsti na uších. Voděodolná srst je však určena k ochraně těla před zimou, nejen na ozdobu. Není zase tak moc choulostivá na zacuchávání a dredování, jako hedvábná srst jiných dlouhosrstých koček. Pravidelné vyčesávání však potřebuje.

Barva srsti může mít několik variant. Nejčastější je hnědě mramorovaná, ale i černě želvovinová na bílé nebo různě kombinovaná dvoubarevná.

Zdroj: https://kociciradce.cz/mainska-myvali-kocka/; https://fera24.cz/mainska-myvali-kocka-charakteristika-pece-encyklopedie-kocek.html

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama