Mainská mývalí kočka je impozantní svou velikostí i povahou. Je hravá a bude s vámi chodit na procházku

Nemůžete se rozhodnout mezi psem a kočkou? Pořiďte si domácího mazlíčka, který splní všechny vaše požadavky. Mainská mývalí kočka je nepřehlédnutelná svou velikostí, je společenská i hravá, a dokonce ji můžete i snadno naučit chodit na vodítku. Díky její impozantní velikosti a přátelské povaze se jí přezdívá něžný obr.

Mainská mývalí kočka

Kočičí plemeno, které si pro milou povahu pořizuje stále více chovatelů. V USA, tedy v kolébce tohoto plemene, je dokonce na první příčce v žebříčku oblíbenosti. V posledních letech se však stále více prosazuje i mezi evropskými chovateli. Díky její velikosti a přátelské povaze se jí přezdívá něžný obr. Barva srsti může mít několik variant. Nejčastější je hnědě mramorovaná, ale i černě želvovinová na bílé nebo různě kombinovaná dvoubarevná.

Jak velká je mainská mývalí kočka

Mainská mývalí kočka je jedno z nejstarších amerických plemen a největší chovanou kočkou – kocouři mohou vážit  9–11 kg, kočky o jen trochu méně. Typické pro tyto kočičky jsou dlouhý a bohatě chlupatý ocas a štětičky na uších.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:  Norská lesní kočka: Přátelský obřík, ale také nadšený lovec a velký jedlík

Kde se vzal název plemene

Mainská mývalí kočka byla poprvé spatřena ve státě Maine a od toho je částečně odvozeno jméno plemene. A proč mývalí? To bylo kočce přirazeno díky jejímu chundelatému ocasu, nápadně připomínajícího medvídka mývala.

Povaha mainské mývalí kočky

Mainské mývalí kočky většinou bývají velice mazlivé. Jejich přítulnost je pro ně typická. Stále je to však kočka a ne pes. Proto i toto plemeno dává přednost nikoliv chování v náručí majitele, ale spíše uvelebení se v jeho těsné blízkosti. Společnost chovatele však vyhledávají a se zájmem sledují každou jeho činnost.

PŘEČTĚTE SI TAKY: Myslíte si, že mají všechny kočky stejnou povahu? Ani náhodou!

Na druhou stranu se psům přece jen tak trochu podobají. Velmi rychle se naučí aportovat hozenou hračku, a dokonce velmi rády chodí s chovatelem na procházku, klidně i na vodítku nebo v postroji jako pejsek.

Mainská mývalí kočka většinou velmi dobře vychází s dětmi a s ostatními domácími mazlíčky, dokonce i se psy.

Péče o srst mainské mývalí kočky

Plemeno se vyznačuje velmi hustou srstí s bohatým límcem kolem krku a štětičkami srsti na uších. Voděodolná srst je však určena k ochraně těla před zimou, nejen na ozdobu. Není zase tak moc choulostivá na zacuchávání a dredování jako hedvábná srst jiných dlouhosrstých koček. Pravidelné vyčesávání však potřebuje.

Zdroj: kociciradce.c/, fera24.czcs.wikipedia.org


Přečtěte si také