Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Reklama

Máte nedostatek soukromí? Tak si kupte vlastní plovoucí ostrov

Sny se stávají skutečností! Je libo soukromý kousek země? Pořiďte si vlastní plovoucí ostrov, kde vás žádní sousedé nebudou rozčilovat.
Vydáno: 22.08.2015
Mít tak vlastní kousek země
Mít tak vlastní kousek země Autor: profimedia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Opravdu, už nejde jen o plány, ale o skutečnost. Nizozemská společnost Dutch Docklands se vrhla na vývoj soběstačných a ekologických umělých ostrovů. Po deseti letech od založení konečně přichází spolu s realitní sítí Christie, která se zaměřuje na luxusní bydlení, s reálnou nabídkou, kde si takový ostrov můžete koupit a bydlet v něm.

První seskupení neobvyklých ostrovů vzniká na Maledivách a jmenuje se Amillarah. Jako kupující si budete moci zadat parametry, které by měl právě ten váš ostrov splňovat. V nabídce jsou různé velikosti, tvary i vzhled. Maledivy však jako adresa budoucích plovoucích souostroví už teď nezůstávají samy. Další příležitost, kde si zájemci budou moci koupit svůj vlastní umělý ostrov, se už nyní rýsuje v Dubaji a v Miami.

A houpete se na vlnách
A houpete se na vlnách
profimedia

Do projektu nevšedních domovů na hladině moří a oceánů se zapojila i společnost syna slavného oceánografa Jacquese-Yvese Cousteaua. Jeho potomek Jean-Michel Cousteau ji nazval Ocean Futures Society a dohlíží, aby nové plovoucí ostrovy fungovaly s co nejmenším dopadem na životní prostředí. Dokonce usiluje o to, aby byly schopné vytvářet pod hladinou nová podmořská stanoviště pro život tamních organismů.

Soukromou společnost Dutch Docklands založili v roce 2005 Paul H.T.M. van de Camp a Koen Olthuis MSc, kteří stavějí své vize na staletí prověřeném boji Holanďanů proti nevyzpytatelnému mořskému živlu. Plovoucí ostrovy jsou mimo jiné i alternativou řešení problému stále se zvyšující hladiny světových oceánů, která nižší ostrovy neúprosně centimetr po centimetru postupně zaplavuje.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Elektrickou energii systém získává ze solárních panelů a fotovoltaických energetických generátorů

Rodina žije na moři. Ovoce a zeleninu si pěstuje v plovoucích sklenících

Pod vilami developeři zřídí umělé korály

Za 50 milionů korun můžete mít dům s ložnicí pod vodní hladinou

Článek je zařazen v:
Reklama