reklama

Za 50 milionů korun můžete mít dům s ložnicí pod vodní hladinou

klára beščecová
30. června 2015
U pobřeží Dubaje jedna realitní kancelář zřizuje luxusní plovoucí vily inspirované mořskými koníky.
reklama

Trojpodlažní vily, přízemí vúrovni vodní hladiny, patro nad vodou a také jedno zcela ponořené patro. Ve zmíněné podvodní části se nachází ložnice, jejímiž okny od podlahy ke stropu lze pozorovat podmořský život. Na první pohled se tak naskýtá fascinující podívaná, nebude tomu tak ale vnoci, kdy člověk především pobývá vložnici a kromě toho výhled časem zastřou nečistoty, které hospodyně ze skel odstraní jedině vpotápěčské výstroji.

Jakkoli byla řeč o vilách, realitní kancelář Kleindienst, která snápadem přišla, hovoří o lodích, které ovšem nikam neplují. Nemají sice motor, zato jsou ale vybavené kuchyní a na sluneční terase je dokonce vířivka se skleněným dnem. Lodě jsou to krajně neobvyklé, zájem ale vzbuzují veliký. Ze 42 vyrobených kusů se již 35 prodalo. První majitelé je začnou obývat vroce 2017. Mořští koníci jsou součástí umělého ostrova The World (Svět) a mají se stát jeho prvním dokončeným projektem.

K tématu

Plující vily nejsou jen dobrou zprávou pro bohaté obyvatele Dubaje, ale i pro mořské koníky. Developeři pod vilami zřídí umělé korály skýtající dobré životní podmínky pro mořské koníky.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
Štítky: Dubajdůmložnicevilarealitní kancelářvodní povrch
reklama