Bydlení

27. dubna 2015 05:17

Klára Beščecová

Máte rádi kávu? Vyzdobte si s ní byt!

Kdo by nepodlehl té úchvatné vůni pražené kávy a její slastné chuti?

A co teprve té příjemné energii, jež nám rozpumpuje krev? Jste-li příznivci černého moku, pak vězte, že káva se dá nejen pít, ale můžete si sní pěkně pohrát a vyzdobit třeba byt. Máme pro vás pár obrazových tipů.

Kávová zrna jsou zajímavým pevným materiálem spřekrásnou přírodní hnědou barvou. Můžete snimi tedy pracovat jako skamínky a vytvářet na pevnějších podkladech různé mozaiky a obrázky. Někdy jen stačí známé a jednoduché věci polepit zrny a vznikne nečekaný artefakt.

Můžete také vhodit kávová zrna kromě do mlýnku na kávu i do vázy nebo je rozprostřít na plošší misku. Mezi hnědá zrnka pak usaďte svíčky. Dekorace na stůl je tak hotová za pár chvil a vypadá luxusně!

Kávu objevili vEtiopii, záhy se však rozšířila do arabského světa. Právě kávovník arabský je dnes asi nejrozšířenější dřevina, díky níž nezůstáváme vkavárnách na suchu. Existují ale i další druhy, které jsou hojně používány do směsí i samostatně.

Skávou máme ale rovněž spojenou spoustu dalších věcí, které nám příjemné chvilky snahořklým mokem připomínají. Proto lze využít kvýzdobě i samotné šálky, konvičky apod. Třeba taková kávová konvička spěkně vyřezanými ornamenty dokáže nádherně nahradit třeba lucernu.

A v neposlední řadě jsou tu obrázky skávovou tematikou a jednoduché nálepky na stěny. Z vaší kuchyně nebo jídelního koutu vytvoří snevelkou námahou malou domácí kavárnu.

Možností, jak na téma kávy tvořit pěknou domácí výzdobu, je pochopitelně víc. My budeme jen rádi, když vás naše galerie skávovými dekoracemi bude kvaší vlastní tvorbě inspirovat.

Věděli jste, že kávovník plodí něco jako ovoce? Ano, je to tak. Až když se tyto plody zbaví dužiny, můžete vyloupnout zrna. Ta se upraží a je to. Tedy hodně zjednodušeně. Jinak dá opravdu práci se o kávovník starat a je skutečné umění kávu správně upražit a připravit.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky káva Arabský svět

Přečtěte si také