Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Máte rádi kávu? Vyzdobte si s ní byt!

Kdo by nepodlehl té úchvatné vůni pražené kávy a její slastné chuti?
Vydáno: 27.04.2015
Různé druhy kávy - různé barvy
Různé druhy kávy - různé barvy Autor: www.artideascrafts.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

A co teprve té příjemné energii, jež nám rozpumpuje krev? Jste-li příznivci černého moku, pak vězte, že káva se dá nejen pít, ale můžete si s ní pěkně pohrát a vyzdobit třeba byt. Máme pro vás pár obrazových tipů.

Kávová zrna jsou zajímavým pevným materiálem s překrásnou přírodní hnědou barvou. Můžete s nimi tedy pracovat jako s kamínky a vytvářet na pevnějších podkladech různé mozaiky a obrázky. Někdy jen stačí známé a jednoduché věci polepit zrny a vznikne nečekaný artefakt.

Můžete také vhodit kávová zrna kromě do mlýnku na kávu i do vázy nebo je rozprostřít na plošší misku. Mezi hnědá zrnka pak usaďte svíčky. Dekorace na stůl je tak hotová za pár chvil a vypadá luxusně!

Svíčky ve váze usazené na zrncích kávy navozují klid.
Svíčky ve váze usazené na zrncích kávy navozují klid.
DigsDigs.com

Kávu objevili v Etiopii, záhy se však rozšířila do arabského světa. Právě kávovník arabský je dnes asi nejrozšířenější dřevina, díky níž nezůstáváme v kavárnách na suchu. Existují ale i další druhy, které jsou hojně používány do směsí i samostatně.

S kávou máme ale rovněž spojenou spoustu dalších věcí, které nám příjemné chvilky s nahořklým mokem připomínají. Proto lze využít k výzdobě i samotné šálky, konvičky apod. Třeba taková kávová konvička s pěkně vyřezanými ornamenty dokáže nádherně nahradit třeba lucernu.

A v neposlední řadě jsou tu obrázky s kávovou tematikou a jednoduché nálepky na stěny. Z vaší kuchyně nebo jídelního koutu vytvoří s nevelkou námahou malou domácí kavárnu.

Možností, jak na téma kávy tvořit pěknou domácí výzdobu, je pochopitelně víc. My budeme jen rádi, když vás naše galerie s kávovými dekoracemi bude k vaší vlastní tvorbě inspirovat.

Věděli jste, že kávovník plodí něco jako ovoce? Ano, je to tak. Až když se tyto plody zbaví dužiny, můžete vyloupnout zrna. Ta se upraží a je to. Tedy hodně zjednodušeně. Jinak dá opravdu práci se o kávovník starat a je skutečné umění kávu správně upražit a připravit.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Jednoduché, efektní. Za jedno odpoledne vyrobíte originální obraz

Pusťte jaro k sobě domů. 13 tipů na rychlé dekorace

Jablka jako okrasné květiny vytvoříte pouhým zapíchnutím špejle, která vytvoří jablečnému květu „stonek“. Dál už kytici doplníte podle vlastního uvážení.

20 tipů na báječné dekorace z jablek

Káva je hořké pokušení

Káva je hořké potěšení, dobrý sluha, ale zlý pán


Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama