Bydlení

16. ledna 2017 13:30

Markéta Zídková

Matka čtyř dětí si sama postavila dům jenom díky videím z Youtube

Žena si prošla domácím násilím, dvěma nepovedenými manželstvími a ještě ji pronásledoval psychicky nemocný muž. Místo, aby se z toho zhroutila, rozhodla se se svými čtyřmi dětmi postavit si dům. Byla to tak svým způsobem terapie, která celé rodině dodala sebevědomí.

Napadlo by vás podle fotek, že toto je dům, který si postavila sama rozvedená matka se čtyřmi dětmi podle videí na Youtube? Vždyť má 325 m², tedy pět ložnic a dokonce tři garáže. Je to neuvěřitelné, ale Cara Brookins to dokázala. Poté, co si prošla peklem, které poznamenalo i její děti, došla k závěru, že musejí podniknout něco velkého, co by rodinu zase ozdravilo. Vzhledem k tomu, že neměli dům a na nový nebyly peníze, projektem, který pomohl zahladit vzpomínky na domácí násilí, byla stavba vlastního domu. Cara si vzala půjčku 150 000 dolarů a na Youtube začala pilně studovat, jak se zdí zdi, staví dřevěné stěny, vedou vodovodní trupky, dělají překlady pro okna a dveře. Naštěstí 2 děti už byly docela velké - 17 a 15 let, a ty mladší - 11 a 2 se prostě připojily. Rodina začala pilně shromažďovat informace v roce 2007, vlastní stavba začala pak v roce 2008, kdy všichni na stavbě makali každou volnou chvilku. Podařilo se jim vytvořit krásný dům, který zase postavil na nohy i je. Cara Brookis pak o celém příběhu napsala knihu: "Jak dům postavil rodinu".

Stavbu zjednodušilo to, že dům rodina stavěla v americkém státě Arkansas, který leží na jihu USA. I v lednu teplota dosahuje kolem +5 °C a jen výjimečně padá pod nulu. Rodina tak nemusela řešit tloušku zdí, tedy příliš velkou tepelnou izolaci. I tak ale dům musel procházet během stavby pravidelnými kontrolami z místního stavebního úřadu a i navzdory šoku všech úředníků dům odpovídal všem předpisům. A to si vezměte, že se psal rok 2008, kdy byl Youtube v plenkách, takže na něm bylo jen pár videí, a v rodině tehdy nikdo neměl chytrý telefon s mobilními daty, aby si na stavbě v případě nutnosit přehráli potřebné video znovu.

(web)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také