návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Matka čtyř dětí si sama postavila dům jenom díky videím z Youtube

zidkovm , Vydáno: 16.01.2017
Cara Brookins se svými dětmi postavila dům, který má 325 m²
Autor: Cara Brookins Cara Brookins se svými dětmi postavila dům, který má 325 m²
Žena si prošla domácím násilím, dvěma nepovedenými manželstvími a ještě ji pronásledoval psychicky nemocný muž. Místo, aby se z toho zhroutila, rozhodla se se svými čtyřmi dětmi postavit si dům. Byla to tak svým způsobem terapie, která celé rodině dodala sebevědomí.

reklama

Napadlo by vás podle fotek, že toto je dům, který si postavila sama rozvedená matka se čtyřmi dětmi podle videí na Youtube? Vždyť má 325 m², tedy pět ložnic a dokonce tři garáže. Je to neuvěřitelné, ale Cara Brookins to dokázala. Poté, co si prošla peklem, které poznamenalo i její děti, došla k závěru, že musejí podniknout něco velkého, co by rodinu zase ozdravilo. Vzhledem k tomu, že neměli dům a na nový nebyly peníze, projektem, který pomohl zahladit vzpomínky na domácí násilí, byla stavba vlastního domu. Cara si vzala půjčku 150 000 dolarů a na Youtube začala pilně studovat, jak se zdí zdi, staví dřevěné stěny, vedou vodovodní trupky, dělají překlady pro okna a dveře. Naštěstí 2 děti už byly docela velké - 17 a 15 let, a ty mladší - 11 a 2 se prostě připojily. Rodina začala pilně shromažďovat informace v roce 2007, vlastní stavba začala pak v roce 2008, kdy všichni na stavbě makali každou volnou chvilku. Podařilo se jim vytvořit krásný dům, který zase postavil na nohy i je. Cara Brookis pak o celém příběhu napsala knihu: "Jak dům postavil rodinu".

Celá rodina pracovala po víkendech i večerech
Autor: Vimeo screenshot Celá rodina pracovala po víkendech i večerech

Stavbu zjednodušilo to, že dům rodina stavěla v americkém státě Arkansas, který leží na jihu USA. I v lednu teplota dosahuje kolem +5 °C a jen výjimečně padá pod nulu. Rodina tak nemusela řešit tloušku zdí, tedy příliš velkou tepelnou izolaci. I tak ale dům musel procházet během stavby pravidelnými kontrolami z místního stavebního úřadu a i navzdory šoku všech úředníků dům odpovídal všem předpisům. A to si vezměte, že se psal rok 2008, kdy byl Youtube v plenkách, takže na něm bylo jen pár videí, a v rodině tehdy nikdo neměl chytrý telefon s mobilními daty, aby si na stavbě v případě nutnosit přehráli potřebné video znovu.

Pracovali všichni
Autor: Vimeo screenshot Pracovali všichni

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Domek stojí na kouzelném místě u jezera

Rozvedená matka tří dětí si sama postavila dům

Nejprve potřebujete bagr, aby vyhloubil „základní jámu“

Rodina si postavila podzemní dům, aby se vyhnula vysokým cenám za bydlení

Minibyt v Paříži

Dovedete si představit byt o 8 m²? V Paříži si ho můžete pronajmout

reklama

Článek je zařazen v: bydlení , dům svépomocí , jak postavit dům

reklama

Přečtěte si také