Bydlení

29. prosince 2016 07:58

Markéta Zídková

Rozvedená matka tří dětí si sama postavila dům

Místo fňukání po rozvodu postavila dům. Řekla si, že mít 29 let, tři děti a být rozvedená přece nemusí znamenat konec a odhodlala se k radikální změně.

Život přináší různé výzvy a někdy i velmi smutné události v životě dokážou člověka neuvěřitelně povznést a dodat mu sílu k novému začátku.

Mít v 29 letech tři malé děti není žádná legrace. Když k tomu ještě přidáte rozvod, není divu, že taková situace dokáže mladou maminku vrhnout do koloběhu depresí a zdravotních problémů. Kelley Lewis ale v sobě našla sílu a rozhodla se rázně skoncovat s nepříjemným stavem, který by bezpochyby měl na děti neblahý vliv. Po rozvodu se rozhodla přebudovat celý svůj život. A to doslova. Postaví vlastníma rukama pro sebe a děti útulný dům na břehu jezera!

Jakmile si byla jistá svým rozhodnutím, koupila malý pozemek a začala hledat, jaký dům by mohla postavit.

Kelley najednou cítila, že nezvyklé rozhodnutí ji donutilo uvažovat, co je vlastně pro ni v danou chvíli nejdůležitější. Pochopila, že si potřebuje ozřejmit, kdo vlastně je, a že chce znovu najít své sebevědomí. V takovém případě už nezáleží na velikosti domu, stačí i necelých 18 m2. Sama si nakreslila na papíře tvar a zaplatila výrobu a postavení nezbytné základní konstrukce.

Ostatní už bylo na ní – od izolace, rozvodu elektřiny, usazení oken, instalace kamen až třeba po řešení recyklovatelného WC. Byla nezkušená, ale plná odhodlání. Když něco nevěděla, vždy našla někoho, kdo přišel a ukázal jí, jak se má co přidělat, naříznout a spojit. Velkou inspiraci také nacházela na videích na YouTube. Pomocnou rukou sice přispěli i přátelé, rodina, a dokonce i děti, většinu dřiny ale na svých bedrech vždy nesla Kelley.

Za dva roky měla hotovo. Dnes si nápad s vlastnoruční stavbou domu nemůže vynachválit. Cítí se silnější a věří, že tato její životní zkušenost s tak povedeným a hmatatelným výsledkem se pozitivně odrazila i na jejích dětech. Co víc si může přát? Stavba zahojila všechny šrámy z minulosti, jsou všichni spolu a žijí ve vlastnoručně zbudovaném domku v přírodě, kde se stále něco zajímavého děje.

Pokud umíte anglicky, tady najdete o celé stavbě video:

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky rozvod dům YouTube

Přečtěte si také