Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Rozvedená matka tří dětí si sama postavila dům

Místo fňukání po rozvodu postavila dům. Řekla si, že mít 29 let, tři děti a být rozvedená přece nemusí znamenat konec a odhodlala se k radikální změně.
Vydáno: 29.12.2016
Domek stojí na kouzelném místě u jezera
Autor: Kelley Lewis Domek stojí na kouzelném místě u jezera
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Život přináší různé výzvy a někdy i velmi smutné události v životě dokážou člověka neuvěřitelně povznést a dodat mu sílu k novému začátku.

Mít v 29 letech tři malé děti není žádná legrace. Když k tomu ještě přidáte rozvod, není divu, že taková situace dokáže mladou maminku vrhnout do koloběhu depresí a zdravotních problémů. Kelley Lewis ale v sobě našla sílu a rozhodla se rázně skoncovat s nepříjemným stavem, který by bezpochyby měl na děti neblahý vliv. Po rozvodu se rozhodla přebudovat celý svůj život. A to doslova. Postaví vlastníma rukama pro sebe a děti útulný dům na břehu jezera!

Jakmile si byla jistá svým rozhodnutím, koupila malý pozemek a začala hledat, jaký dům by mohla postavit.

Bydlení je to dvoupatrobvé
Autor: Kelley Lewis Bydlení je to dvoupatrobvé

Kelley najednou cítila, že nezvyklé rozhodnutí ji donutilo uvažovat, co je vlastně pro ni v danou chvíli nejdůležitější. Pochopila, že si potřebuje ozřejmit, kdo vlastně je, a že chce znovu najít své sebevědomí. V takovém případě už nezáleží na velikosti domu, stačí i necelých 18 m2. Sama si nakreslila na papíře tvar a zaplatila výrobu a postavení nezbytné základní konstrukce.

Vše ostatní už dělala sama
Autor: Kelley Lewis Vše ostatní už dělala sama

Ostatní už bylo na ní – od izolace, rozvodu elektřiny, usazení oken, instalace kamen až třeba po řešení recyklovatelného WC. Byla nezkušená, ale plná odhodlání. Když něco nevěděla, vždy našla někoho, kdo přišel a ukázal jí, jak se má co přidělat, naříznout a spojit. Velkou inspiraci také nacházela na videích na YouTube. Pomocnou rukou sice přispěli i přátelé, rodina, a dokonce i děti, většinu dřiny ale na svých bedrech vždy nesla Kelley.

Za dva roky měla hotovo. Dnes si nápad s vlastnoruční stavbou domu nemůže vynachválit. Cítí se silnější a věří, že tato její životní zkušenost s tak povedeným a hmatatelným výsledkem se pozitivně odrazila i na jejích dětech. Co víc si může přát? Stavba zahojila všechny šrámy z minulosti, jsou všichni spolu a žijí ve vlastnoručně zbudovaném domku v přírodě, kde se stále něco zajímavého děje.

Pokud umíte anglicky, tady najdete o celé stavbě video:

Matka si postavila dům
(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Joel se svým ještě nedokončeným zázrakem

Jak skoncovat s dluhy? Místo drahého nájmu si postavte domek na kolečkách

Ze sériově vyráběného skleníku udělala originální zahradní domek

Na 10 m² postavili skleník, ve kterém se dá bydlet

Článek je zařazen v:
Speciály:
Reklama