Bydlení

9. února 2021 08:00

redakce Prima Zoom

Všechny peníze utratil za opuštěné město. Teď se do něj snaží vrátit život

Dřív tu žilo 4 000 lidí, dnes město obývá jeden jediný muž. Brent Underwood si pořídil starou hornickou osadu v kalifornských horách už v roce 2018, ale když začala pandemie COVID-19, do města se nastěhoval natrvalo. Chce mu vrátit život a udělat z něj turistický cíl.

Odlehlé městečko Cerro Gordo (Tlustý Vrch) sdřevěnými domy postavili horníci vpolovině 19. století. Vokolních horách se totiž nacházelo stříbro. Jenže když se ložiska drahého kovu vyčerpala, horníci město opustili a nechali ho napospas divoké přírodě.

Město za 30 milionů

Vposledních letech tu žil jen hlídač. Před dvěma roky celé město koupil třicetiletý Brent Underwood. Zaplatil za něj celoživotní úspory a ještě si musel půjčit. Lokalita vyšla vpřepočtu na 30 milionů korun. Byl tu jediný zdroj pitné vody a většina domů byla vdezolátním stavu. Nejlépe vypadal starý hotel sprostorným barem, ten ale vpůlce června 2020 vyhořel.

Brent přesto neztratil naději a na obnově města pokračuje. Dokonce chce postavit kopii vyhořelého hotelu. Zodvážného muže se stal miláček sociálních sítí. Na Instagramu ho sleduje přes 120 tisíc lidí. Podporu opravdu potřebuje, protože žít ve městě není nic jednoduchého. Stojí vnadmořské výšce přes 2 500 metrů a když napadne sníh, nikdo se do městečka ani zněj nedostane.

Odměnou za nepohodlí je ale krásná příroda. Vdohledu se vypíná nejvyšší hora Sierry Nevady Mount Whitney. Blízko je i Údolí smrti, nejsušší místo vcelých USA. Brent také zkoumá historii osady, která proslula zločinností. Objevil už mnoho artefaktů a vydal se do štol vokolí.

Další články o městech duchů:

Sdílejte článek

Přečtěte si také