návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Všechny peníze utratil za opuštěné město. Teď se do něj snaží vrátit život

Matouš Hartman , Vydáno: 09.02.2021
Dřív tu žilo 4 000 lidí, dnes město obývá jeden jediný muž. Brent Underwood si pořídil starou hornickou osadu v kalifornských horách už v roce 2018, ale když začala pandemie COVID-19, do města se nastěhoval natrvalo. Chce mu vrátit život a udělat z něj turistický cíl.

reklama

Odlehlé městečko Cerro Gordo (Tlustý Vrch) s dřevěnými domy postavili horníci v polovině 19. století. V okolních horách se totiž nacházelo stříbro. Jenže když se ložiska drahého kovu vyčerpala, horníci město opustili a nechali ho napospas divoké přírodě.

Město za 30 milionů

V posledních letech tu žil jen hlídač. Před dvěma roky celé město koupil třicetiletý Brent Underwood. Zaplatil za něj celoživotní úspory a ještě si musel půjčit. Lokalita vyšla v přepočtu na 30 milionů korun. Byl tu jediný zdroj pitné vody a většina domů byla v dezolátním stavu. Nejlépe vypadal starý hotel s prostorným barem, ten ale v půlce června 2020 vyhořel.

Brent Underwood se do městečka nastěhoval, když začala pandemie COVID-19
Autor: Instagram/BrentUnderwood Brent Underwood se do městečka nastěhoval, když začala pandemie COVID-19

Brent přesto neztratil naději a na obnově města pokračuje. Dokonce chce postavit kopii vyhořelého hotelu. Z odvážného muže se stal miláček sociálních sítí. Na Instagramu ho sleduje přes 120 tisíc lidí. Podporu opravdu potřebuje, protože žít ve městě není nic jednoduchého. Stojí v nadmořské výšce přes 2 500 metrů a když napadne sníh, nikdo se do městečka ani z něj nedostane.

V zimě, když napadne sníh, je městečko prakticky nedostupné
Autor: Instagram/BrentUnderwood V zimě, když napadne sníh, je městečko prakticky nedostupné

Odměnou za nepohodlí je ale krásná příroda. V dohledu se vypíná nejvyšší hora Sierry Nevady Mount Whitney. Blízko je i Údolí smrti, nejsušší místo v celých USA. Brent také zkoumá historii osady, která proslula zločinností. Objevil už mnoho artefaktů a vydal se do štol v okolí.

Další články o městech duchů:

Michael se narodil v Gary.

Michael Jackson se narodil ve městě duchů. Z místa odešlo již 100 tisíc obyvatel

Burj Al Babas 7

Luxus nikdo nechce. Podívejte se do pohádkového města duchů s 500 zámky

reklama

Článek je zařazen v: město duchů , USA

reklama

Přečtěte si také