Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Luxus nikdo nechce. Podívejte se do pohádkového města duchů s 500 zámky

Pohádkový satelit jste ještě neviděli. Původně luxusní město vytvořené pro bohaté a vyvolené Turky, zeje od prvopočátku prázdnotou. Co je tento bláznivý developerský výmysl vůbec zač?
Vydáno: 29.01.2019
Burj Al Babas 7
Burj Al Babas 7 Autor: profimedia.cz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Turecké satelitní městečko Burj Al Babas vzniklo 180 kilometrů jihovýchodně od Istanbulu. Místo doposud vyvolalo jen obrovskou vlnu kritiky. Původně velmi ambiciózní projekt se nepodařilo ještě ani dokončit a už přišly velmi zásadní problémy. Asi 450 dostavěných zámeckých domků hledá své nové majitele. Problém je v tom, že o takový bizár nikdo nestojí.

Westernové městečko

Kupte si svůj vlastní Divoký západ

Strašidelný dům 3

Nikdo si nechce koupit tuto super levnou vilu. Na fotce je totiž strašidelný detail, který každého odradí

Zámečky jako přes kopírák

Celý komplex připomíná spíše princeznovskou kulisu z Disney filmu než luxusní domy, kde by se měla pohybovat jen vybraná společnost. Původně velkolepý developerský projekt počítal s velkým centrem uprostřed satelitu, kde by samozřejmě nechybělo: kino, obchody, relaxační zóna, fitness, lázně, konferenční místnosti, hřiště, kurty, akvapark a byla by k dispozici i školka.

Život jako na zámku
Život jako na zámku
profimedia.cz

Nedokončený projekt

Architekt Naci Yoruka vypověděl, že design malých zámků si naporoučeli zákazníci, kteří pocházeli především ze Saudské Arábie a Spojených arabských emirátů. Nakonec se prodalo asi 100 domů, 450 jich zůstalo bez majitele, zbylých 200 se nikdy nedokončilo.

Bláznivý projekt Burj Al Babas
Bláznivý projekt Burj Al Babas
profimedia.cz

Město duchů kvůli dluhům

Ředitel společnosti Mehmet Emin Yerdelen přiznal, že projekt nebyl nikdy dokončen kvůli chybějícím financím. Je ale přesvědčen, že se k dokončení brzy vrátí.

Vyžeňte z domu duchy!

Máte doma husí kůži? Zbavte se negativní energie a strašidelných duchů!

Google proměna

Google ukazuje krutou realitu. Mapuje opuštěná místa, která dříve byla plná života

Článek je zařazen v: Burj Al Babas , Turecko , Istambul , domy , zámek , Airbnb , bydlení , trendy , luxus , město duchů
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama