Bydlení

14. července 2015 06:00

Markéta Zídková

Miley Cyrus si pořídila ranč. Bude chovat koně a slepice?

Miley Cyrus nestačí jeden dům, teď si k němu pořídila ještě ranč.

Je to tak, Miley Cyrus si koupila v Los Angeles ranč s velkým pozemkem, který jí mohou sousedi závidět. Sice nebyl levný, ale i tak ušetřila. Pozemek a dům, který si mladičká hvězda koupila, se nachází ve vzdálenější západní části L. A. ve velmi žádané enklávě nazvané Hidden Hills. Jde v podstatě o jezdecký statek, takže není divu, že jeho rozloha převyšující 2 hektary patří k největším v daném místě.

Miley ale za vše nedala tolik, kolik si za nádherné a rozlehlé místo k životu žádal původní majitel. Mimochodem, nikdo slavný to nebyl a pokoušel se nemovitost s pozemkem prodat už od roku 2007. Tehdy navrhl cenu 7,3 milionu dolarů, ale z účtu mladé herečky a zpěvačky za něj nakonec odteklo jen něco málo pod 5 milionů dolarů.

Samotný dům je pěkně prostorný. Jeho půdorys ve tvaru bumerangu s rozlehlou přízemní částí a menším patrem zabírá víc jak 600 m2. Ústředním bodem stavby je pak cihlový tubus, kterým můžete sestoupit do vinného sklípku s tisícem lahví dobrého vína.

Prostor přízemí je poměrně světlý. Pomáhají tomu veliká prosklená francouzská okna a dveře, okénka pod střechou, světlá barva stropu a bíle natřené trámy. Zajímavé je kontrastní pojetí kuchyně od obytného prostoru. Zatímco v kuchyni jsou na podlaze bílé dlaždice a celá linka je vyvedena v tmavém dřevě, zbytek stavby je pokryt krásnou tmavě dřevěnou podlahou a stěny zdobí světlá omítka.

V domě si můžete odpočinout na mnoha rozmanitých místech k sezení. V kuchyni vybavené nejmodernější technikou v nerezu si posedíte nejen u bílého ostrůvku, ale i vedle kuchyně. Hačnout si můžete i u baru, v jídelně a pochopitelně všude v prostoru obýváku. Umělecké ovzduší dodává domu osamoceně stojící piano.

Během pěkného počasí, které v L. A. panuje poměrně často, zpěvačka jistě využije další bonus nevysoké stavby – rozlehlé zastřešené verandy. Zchladit se může v bazénu a jestli zatouží po oblíbené zábavě Američanů – barbecue – ani to není problém v pěkně upraveném zákoutí s venkovním ohništěm.

Rozsáhlý areál statku je přístupný po udržované cestě lemované alejí vzrostlých stromů. Dominantou je stáj s 10 boxy pro koně a s velkým úložným prostorem, ke které náleží několik výběhů. Jestli si rozesmátá představitelka Hannah Montany oblíbí i zemědělské práce, pak ji asi často uvidíme ve zdejší zeleninové a citrusové zahradě, na vinohradě s 550 keři odrůdy Cabernet Savignon a Merlot anebo zastihneme mladou zpěvačku, jak vybírá domácí vajíčka v kurníku plném slepic.

O zajímavé sousedy nebude mít Miley Cyrus v Hidden Hills nouzi. Pozemek s domem tu má třeba Kim Kardashian a Kanye West, Jennifer Lopez, kanadský rapper Drake či Jessica Simpson.

Snad se bude hvězdě teenagerovského seriálu o mladé zpěvačce vedle těchto slavných osobností v Hidden Hills líbit. Kdyby ne, může se ubytovat ve svém dosavadním domě za necelé 4 miliony u Studia City, případně vzít za vděk nějakým pokojíkem v domě rodičů. Taktéž nebyli skoupí a koupili si hezkou nemovitost nedaleko Mileyina pozemku nad Studiem City, a to jen o málo levněji než jejich slavná dcera.

(web)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také