Bydlení

20. května 2015 05:45

Klára Beščecová

Netradiční dovolená: Co se takhle ubytovat v podmořském pokoji?

Zážitek, který je noční můrou pro klaustrofobiky, ale snem těch, kdo chtějí poznávat všechno nové, netradiční a ojedinělé.

Začínate pomalu plánovat letní dovolenou? A chcete letos zkusit něco naprosto originálního a dozajista nezapomenutelného? Máme tu pro vás tip. Jedná se o pobyt v hotelovém apartmá, které je umístěno na hladině moře a nejnižší z jeho tří pater se dokonce nachází pod vodou.

Podmořský pokoj je součástí hotelového komplexu The Manta Resort otevřeného v roce 2008. Našli byste ho na ostrově Pemba, jenž je součástí souostroví Zanzibar. Turistický ruch tu sice není tak rozvinutý jako na okolních ostrovech, přesto si tu cestovatelé a zvláště pak milovníci přírody přijdou na své. Velkým lákadlem je také čilý podmořský život. A právě ten se rozhodli na Pembě využít velmi neobvyklým způsobem.

Jak podmořské ubytování vlastně vypadá?

Nejpozoruhodnější ze 17 apartmá, která hotel nabízí, se nachází několik desítek metrů od břehu. Jde o speciální plovoucí konstrukci, kterou navrhli, sestrojili a na jezeře ozkoušeli Švédové. K mořskému dnu je ukotvena několika silnými lany.

Dvě patra jsou nad hladinou Indického oceánu. Patro, které je v úrovni mořské hladiny, funguje jako přistávací paluba pro ukotvení lodě. Najdeme tu ale i část hotelového vybavení – obývací pokoj a koupelnu. Pokud hosté vyšplhají po žebříku o patro výš, dostanou se na střechu, která zároveň slouží jako jakási terasa. Ideální místo pro opalování se přes den a kochání se hvězdami v noci.

Do podmořské části umístili architekti ze studia Genberg Art UW Ltd. ložnici s fascinujícím výhledem. V interiéru je umístěno velké množství oken s rozhledem téměř do všech stran.

Návštěvnící tak mohou od roku 2013, odkdy je apartmá v provozu, dnem (a díky reflektorům) i nocí pozorovat velmi aktivní podmořský život. A že je opravdu co sledovat! K oknům pravidelně připlouvají například hejna barevných rybek. Unikátem je trubkotlamka skvrnitá, podlouhlá ryba, která pravidelně připlouvá k podmořskému pokoji a nakukuje dovnitř. Hotelový personál jí začal říkat Nick.

Klára Beščecová

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také