Bydlení

17. listopadu 2018 06:00

redakce Prima Zoom

Minidům jezdí na odpad z kaváren. Podívejte se, jak se dá žít ekologicky a stylově

Tenhle karavan není jen dalším minidomem, na jeho stavbě spolupracovali vědci, designéři i známá herečka Olivia Wilde. Navíc je plně ekologický a pro výrobu energie spotřebovává jen kávovou sedlinu.

Za projektem stojí síť kaváren Dunkin‘ Donuts, která do domu bude dodávat i zbytky zpřípravy kávy ve svých pobočkách. Kávová drť se namíchá salkoholem a vznikne tak biopalivo, které bude zásobovat celý dům energií. Není tak potřeba elektrická přípojka, dům je energeticky soběstačný.

Interiér navrhla herečka Olivia Wilde a využila tu hnědou barvu odkazující na kávu, kterou doplnila odstíny oranžové a růžové. Dům je tak plný optimistických barev, a dokonce i květin. Vcentrální části je velká kuchyň a obývací kout. Za ním najdete koupelnu a nad ní postel. Za kuchyní je zase jídelna svýrazně oranžovými stěnami.

Minidům má být ukázkou toho, jak se dá využít odpad pro něco nového. Zbytky po vaření kávy tak nemusí skončit vkoši. Dům si odbyl předváděcí akci vNew Yorku a během října ho nabízelo Airbnb za 10 dolarů na noc.

Podívejte se do galerie, jak to vypadá uvnitř:


Přečtěte si také