Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Minidům jezdí na odpad z kaváren. Podívejte se, jak se dá žít ekologicky a stylově

Tenhle karavan není jen dalším minidomem, na jeho stavbě spolupracovali vědci, designéři i známá herečka Olivia Wilde. Navíc je plně ekologický a pro výrobu energie spotřebovává jen kávovou sedlinu.
Vydáno: 17.11.2018
Interiér je plný barev a přitom minimalistický
Autor: profimedia.cz Interiér je plný barev a přitom minimalistický
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Za projektem stojí síť kaváren Dunkin‘ Donuts, která do domu bude dodávat i zbytky z přípravy kávy ve svých pobočkách. Kávová drť se namíchá s alkoholem a vznikne tak biopalivo, které bude zásobovat celý dům energií. Není tak potřeba elektrická přípojka, dům je energeticky soběstačný.

Kuchyň je plně vybavená
Autor: profimedia.cz Kuchyň je plně vybavená

Interiér navrhla herečka Olivia Wilde a využila tu hnědou barvu odkazující na kávu, kterou doplnila odstíny oranžové a růžové. Dům je tak plný optimistických barev, a dokonce i květin. V centrální části je velká kuchyň a obývací kout. Za ním najdete koupelnu a nad ní postel. Za kuchyní je zase jídelna s výrazně oranžovými stěnami.

Nejlepší je ale optimisticky vymalovaná jídelna!
Autor: profimedia.cz Nejlepší je ale optimisticky vymalovaná jídelna!

Minidům má být ukázkou toho, jak se dá využít odpad pro něco nového. Zbytky po vaření kávy tak nemusí skončit v koši. Dům si odbyl předváděcí akci v New Yorku a během října ho nabízelo Airbnb za 10 dolarů na noc.

Podívejte se do galerie, jak to vypadá uvnitř:

Článek je zařazen v: minidům , inovace
Speciály: Život v miniaturních domech
Reklama