Bydlení

3. října 2016 06:00

Markéta Zídková

Mladý pár bydlí stylově na 28 m²

Miniaturní příbytky známé jako Tiny Houses (útlé domky) jsou stále populárnější.

Miniaturní příbytky známé jako Tiny Houses (útlé domky) jsou stále populárnější a tvrdší konkurence vnáší i do této oblasti individualitu. Díky tomu je na trhu i tento prefabrikovaný pojízdný příbytek zařízený na zakázku.

Tento domek slučuje výhody prefabrikovaného výrobku s individuálně dodanými komponenty. V tomto případě se jedná o individualizovaný příbytek vycházející z typizovaného modelu „Loft“ firmy Mint Tiny House Company sídlící poblíž kanadského Vancouveru. Zmíněný výrobce staví domky na podvozky kempinkových přívěsů. Majitelé zobrazeného kusu si svůj příbytek odvezli do kalifornského pohoří Santa Cruz Mountains a nastálo v něm bydlí.

Architektur entdecken, Více k tomuto modelu najdete ZDE. Mint Tiny House Company,

Zmíněná firma nabízí pět základních modelů v délce od 5 do 10 m, které dokončuje podle přání zákazníků. Mladý pár z Kalifornie si pro svůj příbytek objednal vestavěné zařízení na míru a za svůj domek na kolečkách zaplatil v přepočtu 1,6 milionu korun. „Žádný z našich domků není stejný jako jiný,“ ujišťuje Shannon Persseová, která firmu založila společně se svým mužem Brianem.

Von MINT Tiny House Company - Další kuchyně najdete ZDE. Vlevo je výklopný stolek, napravo několik schodů vedoucích do ložnice

Tyto domky rozhodně nejsou pro každého. Rodina by se do nich jistě nevešla. Zároveň také jejich stavba či objednávka předpokládá prostorovou představivost a smysl pro nápaditá řešení v interiéru. Zájemce bez těchto předpokladů by se v takto miniaturním příbytku jen stěží cítil dobře. Postavit tento domek trvalo osm týdnů, přičemž lepší zázemí už výrobu mezitím zkrátilo na pouhých šest týdnů.

Další kuchyně najdete ZDE. Kuchyňská deska i skříňky jsou z Ikey, stejně jako dřez Domsjö, Lednice: GE

Skandinávské kuchyně, sporák je na propan-butan od firmy Unique

Tady další středozemní kuchyně. Za výklopný stolek nebo skládací okno si majitelé připlatili.

Tady najdete inspiraci venkovského stylu. Majitelé zvenku instalovali cosi na způsob verandy, takže hosté sedí pod oknem a mají k dispozici i cosi jako parapetní barový pult

Tady najdete inspiraci venkovského stylu. Lavice s úložnými prostory, která slouží i jako psací stůl.Trendem jsou dveře, které vypadají jako dveře od stáje.

Domácí design, stačí sklopit pracovní desku

Tady najdete inspiraci venkovského stylu. Zvenku je domek obložený kanadským cedrem, uvnitř kombinuje cedr s borovým dřevem, ale i například nerezovým kuchyňským zařízením.

Tady najdete inspiraci venkovského stylu. Patro na spaní měří 3 x 2 m

Tady najdete pro inspiraci další ložnice. Kromě velké postele je tu místo i na úložnou schránku

Tady najdete pro inspiraci další ložnice. Protilehlé patro nad koupelnou pár využívá jako čtecí kout

Tady najdete inspiraci pro koupelny. Dvojice umyvadel vedle sebe. Přátelé, kdo z vás to má?Umyvadlo Odensvik, Ikea; Armatury:Moen; kompostovací toaleta:Envirolet

Jak si vytvořit praktické domácí zázemí. Pračka kombinovaná se sušičkou - v tomto případě značky Midea – šetří čas. Firma do svých domků už nabízí i značky LG.

Autor: Julie SheerFoto: James Alfred Photography Článek uveřejnil server Houzz. Přinášíme tak pohled, jak řeší bydlení jinde ve světě.