Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

Mladý pár bydlí stylově na 28 m²

Miniaturní příbytky známé jako Tiny Houses (útlé domky) jsou stále populárnější.
Vydáno: 03.10.2016
Omlouváme se, snažíme se dohledat chybějící obrázek

Miniaturní příbytky známé jako Tiny Houses (útlé domky) jsou stále populárnější a tvrdší konkurence vnáší i do této oblasti individualitu. Díky tomu je na trhu i tento prefabrikovaný pojízdný příbytek zařízený na zakázku. 

Tento domek slučuje výhody prefabrikovaného výrobku s individuálně dodanými komponenty. V tomto případě se jedná o individualizovaný příbytek vycházející z typizovaného modelu „Loft“ firmy Mint Tiny House Company sídlící poblíž kanadského Vancouveru. Zmíněný výrobce staví domky na podvozky kempinkových přívěsů. Majitelé zobrazeného kusu si svůj příbytek odvezli do kalifornského pohoří Santa Cruz Mountains a nastálo v něm bydlí.

Custom Tiny Home

 

Zmíněná firma nabízí pět základních modelů v délce od 5 do 10 m, které dokončuje podle přání zákazníků. Mladý pár z Kalifornie si pro svůj příbytek objednal vestavěné zařízení na míru a za svůj domek na kolečkách zaplatil v přepočtu 1,6 milionu korun. „Žádný z našich domků není stejný jako jiný,“ ujišťuje Shannon Persseová, která firmu založila společně se svým mužem Brianem.

Custom Tiny Home
Von MINT Tiny House Company - Další kuchyně najdete ZDE. Vlevo je výklopný stolek, napravo několik schodů vedoucích do ložnice

 

Tyto domky rozhodně nejsou pro každého. Rodina by se do nich jistě nevešla. Zároveň také jejich stavba či objednávka předpokládá prostorovou představivost a smysl pro nápaditá řešení v interiéru. Zájemce bez těchto předpokladů by se v takto miniaturním příbytku jen stěží cítil dobře. Postavit tento domek trvalo osm týdnů, přičemž lepší zázemí už výrobu mezitím zkrátilo na pouhých šest týdnů.

Custom Tiny Home
Další kuchyně najdete ZDE. Kuchyňská deska i skříňky jsou z Ikey, stejně jako dřez Domsjö, Lednice: GE
Custom Tiny Home
Skandinávské kuchyně, sporák je na propan-butan od firmy Unique

Custom Tiny Home
Tady další středozemní kuchyně. Za výklopný stolek nebo skládací okno si majitelé připlatili.
Custom Tiny Home

Tady najdete inspiraci venkovského stylu. Majitelé zvenku instalovali cosi na způsob verandy, takže hosté sedí pod oknem a mají k dispozici i cosi jako parapetní barový pult

Custom Tiny Home

Tady najdete inspiraci venkovského stylu. Lavice s úložnými prostory, která slouží i jako psací stůl.Trendem jsou dveře, které vypadají jako dveře od stáje.

Custom Tiny Home
Domácí design, stačí sklopit pracovní desku
Custom Tiny Home

Tady najdete inspiraci venkovského stylu. Zvenku je domek obložený kanadským cedrem, uvnitř kombinuje cedr s borovým dřevem, ale i například nerezovým kuchyňským zařízením.

Custom Tiny Home

Tady najdete inspiraci venkovského stylu. Patro na spaní měří 3 x 2 m

Custom Tiny Home
Tady najdete pro inspiraci další ložnice. Kromě velké postele je tu místo i na úložnou schránku

 

Custom Tiny Home

Tady najdete pro inspiraci další ložnice. Protilehlé patro nad koupelnou pár využívá jako čtecí kout

 

Custom Tiny Home
Tady najdete inspiraci pro koupelny. Dvojice umyvadel vedle sebe. Přátelé, kdo z vás to má?  Umyvadlo Odensvik, Ikea; Armatury: Moen; kompostovací toaleta: Envirolet

 

 

Custom Tiny Home
Jak si vytvořit praktické domácí zázemí. Pračka kombinovaná se sušičkou - v tomto případě značky Midea – šetří čas. Firma do svých domků už nabízí i značky LG.

Autor: Julie Sheer
Foto: James Alfred Photography

Článek uveřejnil server Houzz. Přinášíme tak pohled, jak řeší bydlení jinde ve světě.

Logo Houzz Foto:  

Reklama
Článek je zařazen v: malý byt, minidomečky
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama