Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

Moderní interiér: Bílá je stále in, vedou světlé materiály a nezbytný je venkovní prostor k relaxaci

Ty tam jsou doby křiklavě barevných stěn a rustikálních kuchyní. V módě je zase bílá. Interiérům vládnou jednoduché linie a hodně světla. Touhu po vzdušnosti dokládá i trend balkonů, teras a předzahrádek – venkovní prostor s posezením se stal nejžádanější součástí moderního bydlení.
Vydáno: 16.02.2017
V módě je opět neutrální bílá, která nechá vyniknout bytové doplňky a dekorace
V módě je opět neutrální bílá, která nechá vyniknout bytové doplňky a dekorace Autor: iStock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Koupili jste nový byt, dodělali rekonstrukci? Tak teď začíná pro někoho příjemný, pro někoho šílený stres, pro někoho vyložená radost: zařizování. První na řadě jsou samozřejmě stěny a jejich barevné ladění s podlahou a nábytkem. „U podlahových krytin pozorujeme návrat spíše ke světlejším materiálům, vede přírodní, případně lehce vybělený dub. Oblíbenější je styl širších prken než menší parketové vzory. V případě omezenějších rozpočtů lidé preferují vinyl, který lze sehnat i jako velmi realistickou napodobeninu dřeva,“ doporučuje architektka Anna Lacová.

Při rozhodování, jakou barvou vymalovat stěny bytu, je důležité přihlížet k velikosti a prosvětlení místností. Dostatek denního světla dovoluje použít i tmavší odstíny barev, které světlo pohlcují a zužují prostor. Pozor ale na přehnané barevné kombinace – současný trend připouští maximálně dvě dominantní barvy na stěnách i u doplňků.

Bílá však neexistuje jen v jednom tónu, její spektrum rozšiřují tzv. odstíny "off-white". Tedy bílá řízlá slaboulince jiným tónem. Na první pohled nepoznáte, že to ení čistě bílá, ale je to teplejší barva Foto: Bílá však neexistuje jen v jednom tónu, její spektrum rozšiřují tzv. odstíny "off-white". Tedy bílá řízlá slaboulince jiným tónem. Na první pohled nepoznáte, že to ení čistě bílá, ale je to teplejší barvaFoto: iStock

„V módě je opět neutrální bílá, která nechá vyniknout bytové doplňky a dekorace. Trendem se dnes stávají stěny vymalované nebo vytapetované pouze do půlky, na začátku zde dominují světlé barvy a tóny postupně přecházející až do bílé. Novinkou je benátský štuk, italská luxusní omítka vhodná do obýváků, ložnic i pracoven, která každou místnost opticky zvětší,“ vyjmenovala Anna Lacová, která se momentálně podílí na architektonické tváři rezidenčního projektu Nové Chabry v Praze 8.

Podle jejích zkušeností si majitelé nový byt zařizují převážně nábytkem ze strukturovaného lamina s dekorem dřeva. Díky novým výrobním technologiím je cenově dostupný a na první pohled téměř k nerozeznání od dýhy. S barvami nábytku jako celku lidé příliš neexperimentují, v oblibě je kombinace s bílým lakem jak v lesku, tak i v matu.

Hodně světla a kontakt s okolním světem Foto: Hodně světla a kontakt s okolním světemFoto: iStock

V kuchyních vládnou moderní bezúchytková dvířka, vyrobená pouze s frézovanými žlábky. Stejně jako na nábytku převažují světlé barvy, dřevo a opět bílý či matný lak, někdy zaměněný za krémové či šedé odstíny. Vedou ostrůvkové dispozice a jednoduché uzavíratelné horní skříňky. Upouští se od různých poliček a prosklených dvířek. Velké oblibě se podle Tala Groznera, ředitel společnosti Star Group, která stojí za rychle rostoucí moderní čtvrtí nedaleko stanice metra Kobylisy, těší také linky v betonovém dekoru.

Návrat k bílé je patrný také při výběru jednoduchých dveří, a to nejčastěji v provedení mat. Projasní interiér a umožní větší variabilitu při dalším vybavování nábytkem. Bytové textilie se nejvíce používají v osvědčených přírodních barvách – zemité odstíny jsou nestárnoucí klasikou jak na pohovce, tak na polstrování židlí či postelí. Doplňují se závěsy či záclonami v podobných odstínech.

Trendem současnosti je také vybavování venkovních prostor propojených s bytem. Lidé chtějí žít venku a přizpůsobují tomu své bydlení.

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Kombinace bílé a dřeva je krásná

Inspirace: 20 útulných bílých kuchyní. Která je nejhezčí?

Barva roku 2017

Barvy roku 2017: Svěží zeleň, popelavě modrá, světle růžová a tyrkysová

Článek

Designově tvarovaná sedačka Jelly  Foto:

Posaďte se! 10 vymazlených kousků pro milovníky barevných sedaček

Obyčejné křeslo či pohovku mineme téměř bez povšimnutí, ale my vám ukážeme sedací nábytek, který se může stát obdivovaným skvostem vašeho obývacího pokoje. Možná se budete...


Článek je zařazen v: Bílá , trend , balkón , moderní interiér
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama