Kuchyně

26. května 2015 06:00

Klára Beščecová

Inspirace: 20 útulných bílých kuchyní. Která je nejhezčí?

Říká se, že čistota je půl zdraví a asi nejčistší barvou je bílá. Možná proto je tak oblíbená právě v kuchyních.

Ve skandinávských zemích se bílé kuchyně těší značné oblibě. Kdo ví, možná je to i proto, že na severu Evropy si zas až tak moc slunečního svitu neužijí a bílá prostor nádherně prosvětluje.

Bílé kuchyně dokážou na sebe vzít nejrůznější podobu. Stačí se podívat do naší galerie a pochopíte, že korpus i dvířka kuchyňské linky se dají pojednat opravdu na tisíc způsobů a bílá barva může vždy hrát prim.

Co jsme však nedodali knaší nejsvětlejší barvě, je to, že je na ní vidět každá šmouha a případně i drobeček. Uklízet a stírat se tedy musí dostatečně často, abyste si požitek zčistoskvoucího prostoru mohli užívat co nejčastěji.

Další svízelí bývá jednotvárnost prostoru, pokud je pojednán jen jednou barvou. Takový nedostatek se dá ale lehce napravit. Stačí využít odlišnou barvu nebo materiál na pracovní desku, využít u jídelního stolu barevné polštářky na židle, případně i židle pojednat barevně, rozvěsit pěkné obrázky, jednu stěnu vkuchyni obložit třeba dřevem nebo ji nechat jen tak bez omítky apod.

Pokud máte rádi bílou, pak se určitě do naší galerie mrkněte. Nabídka inspirativních nápadů od našich severních přátel zEvropy je opravdu bohatá.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky kuchyně

Přečtěte si také