Bydlení

19. ledna 2017 12:30

redakce Prima Zoom

Posaďte se! 10 vymazlených kousků pro milovníky barevných sedaček

Obyčejné křeslo či pohovku mineme téměř bez povšimnutí, ale my vám ukážeme sedací nábytek, který se může stát obdivovaným skvostem vašeho obývacího pokoje. Možná se budete divit, jak jsou tyhle atypické kousky pohodlné!

Zlaté pravidlo

Sedací nábytek nikdy ale opravdu nikdy nekupujte bez toho, že byste se na něj sami posadili! I ty nejvýhodnější nabídky katalogů ponechte bez povšimnutí a vydejte se testovat do prodejny. Tam se na vybranou pohovku v klidu posaďte i položte. Křesílka i pohovky se nám musí samozřejmě líbit, ale především mají sloužit k našemu odpočinku. A to většinou po dost dlouhou dobu, tak ať nelitujete ukvapeného rozhodnutí.

1 Oáza klidu

Dokonalé soukromí i uprostřed rušné rodiny vám zaručí pohovka Opera, výrobek firmy Softline. Vyrábí se jako křeslo i sedačka pro dva.

Pohovka Opera, výrobek firmy Softline. Foto: Alax

2 Moderní romantika

Apollo je hravé odpočinkové křeslo moderního designu, které v interiéru dokáže zastoupit umělecké dílo a stane se v mnoha domácnostech velmi oblíbeným. Výborné pro relaxaci, avšak nezabírá velký prostor. V kombinaci obou prvků řady (křeslo a podnožka), poskytne bezvadný komfort při sezení a relaxaci.

Apollo je hravé odpočinkové křeslo moderního designu. Foto: Softline

3 Pohodlná spirála

Extravagantní křeslo Circus, vyrobené ze zakřivené oceli je vyplněné polyuretanovou pěnou o vysoké hustotě, která je pokryta akrylovým vláknem. Nohy křesla jsou vyrobeny z hliníku, který je potažen lakovanou a zdobenou ocelí, křeslo má snímatelný potah.

Extravagantní křeslo Circus. Foto: Giovannetti

4 Pohovka pro berany

Pohovka pro berany. Foto: Alax

Opravdu unikátní kousek! Pohovka s opěrkou ve tvaru beraních rohů potřebuje ke svému životu pořádný prostor. Jen tak může její krása vyniknout.

5 Gejzír barev

Designově tvarovaná sedačka Jelly. Foto: Adrenalina

Patříte-li mezi milovníky barev, pak je tu jedna pohovka přesně pro vás! Designově tvarovaná sedačka Jelly s područkami, dostupná v mnoha barevných provedeních, která oživí váš interiér. Podnož ližinová ze dřeva, korpus čalouněný v látce nebo v kůži.

6 Naježeno!

Designově tvarované křeslo Bomb s kovovými "bodáky", dostupné v mnoha barevných provedeních, které oživí váš interiér. Podnož z "bodáků" z kovu, sedák a opěrák čalouněný v látce nebo v kůži.

Designově tvarované křeslo Bomb., Foto: Adrenalina

7 Tisíce kuliček

Nejrůznější sedací pytle či vaky, naplněné obrovským množstvím polystyrénových kuliček, jsou doslova hitem posledních let. Skvěle se přizpůsobí vašemu tělu a vytvářejí hřejivý pocit pohodlí. Jsou lehké a tak je snadno přenesete, podle potřeby, třeba i ven na terasu či zahradu.

Tisíce kuliček pro vaše pohodlí. Foto: Sitonit

8 Čtenářský koutek

Struktura křesla Morfeo je z pružného polyuretanového pryskyřicového potahu z elastické tkaniny. Křeslo je rozkládací s matrací, která je velmi snadno vyjmutelná, na horních okrajích jsou dvě nastavitelné lampy s příjemným osvětlením.

Čtenářský koutek. Foto: Domodinamica

9 Znovuobjevené chaise long

Lehátko zvané chaise long z našich domovů na dlouhou dobu téměř zmizelo, aby se v posledních letech znovu vynořilo jako žhavý hit. Ocení ho především čtenáři dlouhých románů. Odpočinkové lehátko Ercolina od italské značky BRF netradičního vzhledu nabízí hodně variability. Ve vašem interiéru se bude vyjímat.

Odpočinkové lehátko Ercolina. Foto: Alax

10 Trefa do barevného

Kruhová lehátka, sedačky či sedátka Windmills jsou dostupné v jednom odstínu nebo v mnohabarevných variantách. Dřevěný rám je polstrován polyurethanovou paměťovou pěnou a polystyrenovým vláknem.

Trefa do barevného terče. Foto: Alax

Sim.sedl.

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také