Bydlení

14. listopadu 2015 05:20

Klára Beščecová

Návod: Vyrobte si funkční lampičku z lega

Jestli vám už děti vyrostly z chuti hrát si se stavebnicí, přichází ten pravý čas, na její další využití – postavte si svou lampu.

Pracné to moc není a můžete tak inovovat lampičku, která se vám už okoukala. Vnaší galerii naleznete nejen nápaditá svítidla súžasnou atmosférou, ale i obrazový návod, jak si tu svou kreativní lampičku vystavět.

Určitě vás nejednou vaši potomci překvapili, co všechno jsou schopni ze stavebnic postavit. Vytvořit vlastní lampu tak opravdu žádný problém nebude. I když dnes je asi nejrozšířenější stavebnicí dánské Lego, existuje spousta jiných na podobném principu, se kterými se také dá vytvořit něco zcela originálního.

Stavět můžete sami, nebo ktomu klidně vaše potomstvo přizvěte. Kdo říká, že ta lampička musí zůstat stále stejná. Časem si ji můžete zase přestavět, anebo ji vrátit do původní podoby a kostky nechat na jiné „stavební práce“.

Myslete ale na to, aby zdroj světla u vaší „kostkolampy“ byl od kostek dál a používejte raději moderní žárovky, které nevydávají až tak moc velké teplo. Důležité je, aby i to málo tepelného záření, které moderní žárovky a zářivky vydávají, mělo kam uniknout. Proto je nejlepší nahoře, kam teplo uniká, nechat nějaký ten otvor.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také