Bydlení

22. července 2014 03:26

Markéta Zídková

Největší a nejkrásnější akvária světa

Úchvatný podmořský svět.

Patříte mezi milovníky ryb a podmořského světa? Pak je tato fotogalerie jako stvořená právě pro vás. Přinášíme vám ta největší a nejúžasnější akvária z celého světa. Při pohledu na pestrobarevné ryby, úžasnou mořskou flóru i monumentální žraloky či rejnoky se vám bude tajit dech. Některá akvária nabývají dokonce takových rozměrů, že se můžete podívat tváří v tvář i velrybám.

Absolutně nějvětší akvárium planety se nachází v Atlantně v USA, bylo otevřeno v listopadu roku 2005 a je skutečně unikátní. Má podobu obří lodi a zabírá plochu téměř 45 000 m čtverečních. V bazénech s celkovým objemem přes 30 miliónů litrů vody mohou návštěvníci přes obrovské prosklené stěny sledovat celkem 100 000 mořských živočichů. Kromě úchvatného podmořského života nabízí akvárium také celou řadu dalších atrakcí. Například kino s trojrozměrnou projekcí doplněnou "čtvrtým rozměrem" v podobě speciálních efektů. Unikátní je i banketový sál pro 1100 hostů.

Pokud jsme vás dostatečně nalákali, tak se s námi vydejte napříč celým světem a prozkoumejte úžasnou flóru i faunu mořských hlubin. Stojí to za to.

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek