reklama

Nemáte klid na práci? Pořiďte si malý přívěs a udělejte si v něm luxusní kancelář!

klára beščecová
6. října 2015
Tahle kancelář nesplňuje naše obvyklé představy o obvyklém pracovním místě. A tím je právě zajímavá.
reklama

Stále se rozšiřujícím fenoménem posledních let se stalo tzv. digitální nomádství. Jak samotný název napovídá, jde o způsob života, jenž vedou lidé, kteří chtějí pracovat a cestovat zároveň. Digitální nomádi jsou především profesionálové schopní pracovat všude tam, kde s sebou mají svůj notebook a přípojení na internet. O mnoho víc ani nepotřebují.

Tito pracující cestovatelé tedy rozhodně nechtějí sedět zavřeni na jednom místě. Klasické kanceláře jim nic neříkají. Designéři těmto nomádům (a samozřejmě nejen jim) vycházejí vstříc a čas od času navrhnou i originální kanceláře na kolečkách, s nimiž se mohou vydat do světa.

Jednu takovou mobilní kancelář letos navrhlo belgické studio FIVE AM. Koncept to je velice jednoduchý, ale o to účelnější. Jedná se o klasický obytný přívěs, který lze bez potíží připojit za auto. Autoři ho nazvali #dojowheels a jde prý o ztvárnění jejich představy o ideálním pracovním místě.

Interiér je poměrně malý, takže bylo nutné přijít s nápadem, který by vnitřní prostor aspoň trochu navýšil. Designéři si pomohli přepažením prostoru za pomoci dřevěné překližky. Z ní vytvořili na první pohled jednolitou plochu, která prostor přepažila. Ta může přes noc sloužit jako místo pro spaní. Přes den je může díky vysouvacímu stolku sloužit skutečně jako kancelář.

K tématu

Pod přepážkou se pak nachází ještě další prostor. Ten mohou uživatelé využít jako skladiště. Autoři projektu si vyhráli i s vertikálním prostorem. Na stěnách se nacházejí praktické poličky, díky nimž bude mít majitel této mobilní kanceláře vše potřebné doslova a do písmene hned při ruce. "Dispozice karavanu lze velmi snadno změnit tak, aby uživateli poskytoval co nejpraktičtější prostor. Vnitřní plocha může posloužit jako postel, pohovka i stůl s úložným prostorem," dodávají designéři.

Multifunkční karavan pořídili už před dvěma roky, ale k realizaci nápadu se dostali až letos v únoru. O dva měsíce později bylo hotovo, takže se studio FIVE AM se svým návrhem stihlo blýsknout i na letošním ročníku Milan Design Week.

Klára Beščecová

Mohlo by vás zajímat:

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
Štítky: přívěspracovní místo
reklama