Bydlení

10. srpna 2016 06:00

Markéta Zídková

To není obyčejné křeslo, ale raketa s vlastním světelným i zvukovým systémem

Odpočinek vesmírné dimenze.

Portugalská nábytkářská firma Circu, jejíž postel a la dodávku z 60. let jsme vám už před časem představili, má nápadů na rozdávání. Za zmínku stojí i další kousek do dětského pokoje křeslo v podobě vesmírné rakety.

I tahle libůstka pro dětské zadečky nezapře originalitu, a to nejen co se týká designu, ale i materiálu, z kterého je toto křeslo vyrobeno. Skelet křesla-rakety je vyroben ze skelných vláken. Jen schůdky ke kosmickému trůnu jsou ze dřeva. Vnitřek je potažen sametem. Co však malé trůnící veselé tvory jistě osloví, je světelný a zvukový systém, který je schopen vytvořit nejrůznější audiovizuální efekty včetně módu pro dobrý spánek.

Maminky by pak mohlo nadchnout, že v místech, kde jsou u opravdové rakety uloženy motory, jsou připraveny úložné prostory s poličkami pro hračky. A mají dvířka, takže srovnávat plyšáky není třeba. Ve schodech jsou pak ukryty „tajné“ zlaté zásuvky.

Barvy jsou pochopitelně netoxické a křeslo je dostatečně velké, aby se tam děti mohly uvelebit a kromě všelijakých her měly možnost si dát i nějakého toho šlofíka. Plánujete-li své ratolesti (ratolestem) dopřát něco tak originálního do jeho (jejího, jejich) pokoje, pak se nejdřív zamyslete nad rozměry, které jsou vskutku nezanedbatelné. Na šířku má objekt rakety 200 cm, hloubka kosmického křesla činí 160 cm a výška se vyšplhala až na 295 cm!

Portugalská firma dobře rozumí dětem a připravila pro ně nejrůznější nábytkářské vybavení do jejich pokojů. Je jen otázkou, zda to rodiče také finančně utáhnou. Za pohled, nebo dokonce inspiraci to ale rozhodně stojí.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také