Bydlení

8. července 2018 08:00

Iva Kropáčková

Nestárnoucí puntíky. Rozjasní každý kout vašeho domova a dodají mu energii

Nebojte se vpustit kolečka, tečky a puntíky do svého domova. Zkrášlí jej i rozveselí. Tady najdete skvělou inspiraci...

Puntíky jsou nestárnoucí. Vypadají dobře a bytoví designéři s nimi v posledních letech rádi pracují. Milovaly je už naše babičky. Přesto se řada lidí bojí použít je v interiéru svého domova. Obavy jsou ale zbytečné, puntíky lze vkusně kombinovat s nejrůznějšími styly nábytku i dekoracemi v podstatě ve všech koutech domácnosti, od obýváku po koupelnu. Můžete zkusit větší změnu v podobě puntíkované stěny nebo jen doladit interiér drobnými předměty s motivem teček. Všechny varianty oživí a rozveselí původní styl vašeho bydlení, dodají mu pořádnou dávku energie, a pokud toužíte po určité změně, puntíky vám přání hravě splní. Do puntíku...

Tečky a puntíky na stěně

Oživte stěnu jakékoliv místnosti velkými kolečky či drobnými puntíky rozsázenými v jedné části nad komodou či postelí. Motivy můžete vybírat z tapet, podle šablon můžete vybrané velikosti nechat vymalovat. Pohrát si můžete i s dalšími materiály – i sami zvládnete vyrobit aplikace z papíru či látky a nalepit je podle vašich představ na vybrané místo.

Zajímavá aplikace kroužků a koleček... Foto: inmyinterior.com

Stačí málo a hned je interiér zajímavější... Foto: iStock

Závěsy, závěsy

Závěsy s tečkami vypadají úžasně, v dětském pokoji, obýváku i koupelně. Jednoduchý čistý styl bílých obkladů doladí zelený závěs s puntíky (a k tomu ručníky ve stejném motivu) k dokonalosti.

Zelený závěs s drobnými puntíky v koupelně Foto: homedit.com

Příjemné spaní

Pusťte puntíky i do ložnice. Když ne na stěnu nebo závěs, tak určitě na povlečení. Může být výrazné, ale i pouze decentní.

V moderní ložnici puntíky vyniknou... Foto: iStock

I jemné puntíky na textiliích interiér zpestří... Foto: iStock

Malé, ale hezké

Pokud se bojíte velkých dekorací, pořiďte si třeba jen polštářek s drobnými tečkami, či naopak výraznějšími. nebo puntíkované hrnečky do kuchyně. Jistě se stanou nejoblíbenějším nádobím. Červenobílá kombinace je klasika, která nezevšední...

Hrnečky, konvičky vše ve veselém motivu Foto: iStock

Stačí i jen polštářek... Foto: iStock

Vintage styl s puntíky Foto: iStock

-iks-


Přečtěte si také