Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Nohy v suchu a teple i v zimě! Přehled vysoušečů obuvi a rukavic

Noviny a sálavé teplo kamen boty usuší spolehlivě. Na trhu však dostanete i speciální vysoušeče.
Vydáno: 03.01.2015
Vysoušeče pracují na různých principech
Autor: Thinkstock Vysoušeče pracují na různých principech
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Vlhké prostředí mnohé obuvi nesvědčí a co teprve našemu pohodlí a zdraví, že? V zimě se nám může do bot dostat sníh, v létě naopak promokneme. Vysušit čvachtavé boty na další pobyt venku většinou trvá poměrně dlouho. Naštěstí nám i s tím může pomoci speciální technika.

Boty mohou navlhnout čímkoli, vlastním potem, podmáčeným povrchem, deštěm nebo rozpuštěným sněhem. Po každém použití obuvi bychom ji měli nechat řádně vyschnout a vyvětrat. Zabráníme vzniku plísní a boty se nám navíc za takovou péči odmění delší životností. Staré recepty dokážou v nouzi pomoci, ale vysoušení někdy trvá neúměrně dlouho.

Na trubice boty nasunete a necháte přístroj, aby teplým vzduchem obuv vysušil Foto:

Na trubice boty nasunete a necháte přístroj, aby teplým vzduchem obuv vysušil

 Místo vyměňování zmačkaných starých novin, vysypávání bot peckami od třešní, či zahřívání bot u radiátorů využijme moderní techniku. Na trhu u nás najdeme dva základní typy vysoušečů. Jeden z nich funguje jako klasický fén na vlasy a druhý zas trochu jako elektrický ohřívač. Každý má co do sebe a jednu výhodu navíc. V mrazu si těmito přístroji můžeme před další výpravou ven boty a někdy i rukavice příjemně vyhřát!

Teploučký vánek

Už jste to někdy zkusili, zbavit boty vlhkosti fénem na vlasy? Efekt je malý a zápach spáleniny velký! I když vysoušeče obuvi fungují na stejném principu, jsou speciálně vyvinuty právě pro boty. Teplota vzduchu je u nich přesně regulovaná a nedochází tak k nadměrnému zahřívání a poškození materiálů. Nejjednodušší přístroj tohoto typu s časovačem je např. JETT EDS-1308 s cenou kolem 560,- Kč.

Když si připlatíte, dostanete větší komfort. Kromě toho, že si bezpečně vysušíte obuv za poměrně krátkou dobu, při použití nástavce na rukavice, můžete dopřát i svým rukám za poměrně krátký čas suché pohodlí. Například přístroj UniversalDry má tři nástavce. Dvoje pevné „duté hole“na boty a rukavice a jedny ohebné trubice pro vysoké boty, to vše za cca 2000,- Kč. Můžete jej umístit na zem, nebo na stěnu.

Některé z výrobků k sušení obuvi a rukavic jsou rovněž vybaveny antibakteriálním doplňkem. Třeba skutečně skladný CompactDry s cenou od 1100,- Kč disponuje ionizačním zářením, které obuv nejen vysuší, ale i zbaví bakterií.

Topení pro boty

Čvachtání v našich oblíbených botách při příští výpravě ven pomůže zabránit i další jednoduchý princip sušení – účelně vytvarovaný nástavec vydávající teplo. Takové topidlo pro boty může mít různý tvar. Třeba sušák na boty Eso Nerez za cca 2400,- Kč je taková zahřívací podložka pod boty velká 50x30 cm. Vlhkost z bot v jeho případě přirozeně uniká vzhůru otvorem pro nohy, po té, co se obuv zespodu vyhřeje.

Zohýbaná kovová trubka příjemně hřeje a vaše boty zbaví vlhkosti. Usušíte rovnou dva páry bot nebo rukavic
Autor: youtube.com Zohýbaná kovová trubka příjemně hřeje a vaše boty zbaví vlhkosti. Usušíte rovnou dva páry bot nebo rukavic

Jiným typem vysoušeče je Radiator, který vypadá jako vlnovka, přičemž na jednotlivé smyčky boty nebo rukavice nasouváte. Má velkou výhodu v tom, že jeho kapacitu můžete rozšířit od dvou párů až třeba na 200 a zaujme i tím, že vám bude volně stát na zemi, anebo jej připevníte na stěnu. Nejmenší varianta výrobku pro dva páry bot, či rukavic začíná s cenou na zhruba 3300,- Kč.

Vysoušeč jako pecky do bot

Posledním typem vyhřívače obuvi, který ji přirozeně i vysuší, jsou takové velké pecky do bot. Vypadají různě, nejčastěji jako myši, které používáme při práci s počítačem. Sidas Drywarmer UV 220 V, nebo Vysoušeč a vyhřívač bot Alpenheat UV Circulation 230V, oba za cenu kolem 650,- Kč navíc vyzařují UV světlo. Tato vymoženost svým antibakteriálním účinkem obuv desinfikuje. O zhruba stovku dostanete levněji LENZ Space warmer 1.0, který sice neoplývá UV světlem, ale je o trochu energeticky méně náročný. Regulace teploty a ochrana proti přehřátí je samozřejmostí.

Vysoušeče přímo do bot v podobě “myší” k počítači nejen boty vysuší, ale také je uvnitř dezinfikují pomocí UV světla
Autor: Zbozi.ceskyportal.eu Vysoušeče přímo do bot v podobě “myší” k počítači nejen boty vysuší, ale také je uvnitř dezinfikují pomocí UV světla

V nabídce českých kamenných a internetových obchodů najdete i další značky výrobků na vysoušení obuvi, princip sušení však zůstává stejný a cenová relace taktéž. Vyberte si podle svých nároků, zejména dbejte na počet obuvi a rukavic, které potřebujete vysušit. Rodina s dětmi bude jistě potřebovat vysoušečů víc, nebo s větší kapacitou. Dalším hlediskem bude určitě cena a kolik zabere sušák na obuv místa. Nejúspornější jsou z tohoto pohledu typy vysoušečů ála myš k počítači. Přejeme vám, ať vám vysoušeče dlouho vydrží a vždy vám dopřejí komfortní sucho v botách i rukavicích!

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

12)	Holinky do deště patří. Tyto ale z gumy nejsou a mokro je spíš v nich, zvlášť když se vrátíte z deštivého počasí.

20 tipů na originální stojánky na deštníky

A něco z technických novinek. Rukavice, která svítí. Baterie jsou ukryté v přilnavém náramku, kde je i zdroj silného světla vedený optickými vlákny až do dlaně. A navíc světlo svítí i tam, kam ukážete

Vychytané baterky: v deštníku, na čepici, na ruce

Ostré i ladně oblé křivky v jednom, zároveň ostrý kontrast bílé a červené. Že by ideální koupelna pro příznivce jistého fotbalového klubu? Ne, umyvadlo se jmenuje Abisko. Inspiraci našli designéři firmy Eumar ve švédském stejnojmeném národním parku

Přečíst si e-mail v umyvadle? Co dnes umí sanita

Článek je zařazen v:
Reklama