Bydlení

21. října 2014 04:20

Markéta Zídková

20 tipů na originální stojánky na deštníky

Kam odložit deštník, aby nepřekážel a přitom v bytě nevznikla loužička?

Už je to tak, vše by mělo mít doma své místo. A pokud je situace jiná, občas nás chaos dostihne a my pak nemůžeme leccos potřebné najít. Věští-li kupříkladu předpověď počasí deštivý den, pak se může hodit stojan na deštníky. Právě v něm potřebné paraple najdeme a tam je také můžeme po návratu domů uložit.

Tvar domečku pro naše kamarády do deště se však dnes už nemusí podobat jen koši s pevným dnem. Naopak. Jak existují různé druhy deštníků, existuje i mnoho způsobů, jak je uložit. A třeba ještě mokré. Že se kolem nich nevytvoří loužička z odkapávající dešťové vody, je u bytelných stojanů na deštníky samozřejmostí. Právě proto mají v sobě zabudovánu nádobu s vyššími okraji, kam může voda stékat.

Jistě namítnete, že nejlepší je deštník pro usušení rozevřít. To ano, ale někdy na to není čas a paraple je i tak třeba někam na chvíli umístit. Když se podíváte do naší galerie, uvidíte, že nápadů, jak je uložit, je spousta. Designér Junjie Zhang dokonce šel ještě dál a využil stékající dešťovou vodu z deštníku pro závlahu domácího trávníčku.

Jiní návrháři si zas pohráli s tím, jaký vtiskli stojanu pro deštníky tvar a materiál. Jemná vlnovka, ovál a kruh tak svádějí u zájemců o koupi souboj s ostrými tvary čtverce a obdélníku. Stejně tak se střetává umělá hmota s kovem, sklem a proutěným výpletem. V naší galerii je to znatelné, avšak i tak bude pro milovníky zajímavých řešení náročné si vybrat ten svůj nejlepší stojan. Všechny typy se nám totiž do galerie ani zdaleka neměly šanci vejít.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky galerie deštník

Přečtěte si také