Bydlení

17. května 2016 04:37

Markéta Zídková

O Českou cenu za architekturu se ucházejí stovky děl

O prestižní Českou cenu za architekturu bude bojovat 476 děl.

Česká komora architektů letos v lednu vyhlásila 1. ročník soutěžní přehlídky Česká cena za architekturu (ČCA). O nové prestižní ocenění se uchází bezmála pět set prací.

Porota složená z renomovaných zahraničních architektů nejprve vybere přibližně padesát architektonických realizací, které pořadatelé posléze představí na nominačním večeru 14. června v kulturním prostoru La Fabrika v Praze. Desítku finalistů pak vyhlásí na slavnostním večeru 7. listopadu v Místě pro nové umění – Jatka 78.

Výstava všech nominovaných děl bude k vidění v průběhu listopadu a prosince v Centru současného umění DOX. Jedno z nich pak získá první Českou cenu za architekturu.

V sedmičlenné mezinárodní porotě zasednou vynikající architekti, držitelé prestižních ocenění za architekturu: Boris Bežan (Slovinsko/Španělsko), Kees Kaan (Nizozemí), Ivan Koleček (Česká republika/Švýcarsko), Miriam Lišková (Slovensko), Joe Morris (Velká Británie), Martin Rein-Cano (Argentina/Německo) a Jan De Vylder (Belgie).

Výběr přihlášených prací zahrnuje byty i domky s nápaditými interiéry. Prohlédnout si je můžete v galerii. Kompletní seznam přihlášených děl najdete zde. www.ceskacenazaarchitekturu.cz/projekty/

(dah)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také