Bydlení

16. května 2016 12:27

Markéta Zídková

Liberecký Grand Hotel Imperial je unikátní tím, že každý pokoj navrhl jiný špičkový architekt

Nápady pro vlastní domácnost lze čerpat i v hotelu. Na jednom unikátním se podílely desítky českých designérů a architektů.

Liberecký Grand Hotel Imperial je unikátní tím, že každý ze 36 designových pokojů navrhl jiný architekt či studio a tím pádem má každý pokoj jinou atmosféru – třeba i podle barvy.

Například fialový pokoj architekta Lukáše Čapky a s názvem Lavande či tyrkysově laděný pokoj Markéty Šafferové nazvaný Vádí. Pokoje některých architektů vás přenesou mimo realitu a doslova vás vtáhnou do svého příběhu. Například pokoj Backstage se snaží v hostovi vyvolat pocit filmového herce, který přespává v posteli s nebesy a po dobu pobytu na něj míří světlo reflektorů. Finty, s jejichž pomocí tohoto efektu architektka Barbora Mluvková docílila, lze jednoduše přenést do každé domácnosti. Tatáž autorka z ateliéru Konceptual navrhla i jiný pokoj nazvaný Hunting Room, který si pohrává s motivem loveckého zámečku.

Pokoj (Gl)amour architekta Jana Počepického zas má oslovit zamilované páry. Méně načančaný je pokoj On the Roof architekta Víta Janečky. Pokoj laděný v industriálním stylu je s koupelnou propojen posuvnou kovovou stěnou a fototapeta na stěně přenáší hosta na střechu hotelu Imperial.

Hravost a výrazné grafické prvky jsou příznačné pro pokoje Michala Kunce, které jsou založené na černobílé kombinaci a řezané grafice, či pokoj Radka Leskovjana z UAX, kterému dominuje stěna plná kreslených obrázků. Hravý je i pokoj Nikoly Filipové s názvem Kompozice 319, který vychází ze stejnojmenného obrazu Pieta Mondriana. Na některých pokojích může být zajímavé i pouhé zírání do stropu. V pokoji LBC architekta Tomáše Holuba na něm můžete studovat mapu Liberce, zatímco na jiném pokoji na stropě najdete úryvky různých knih v několika světových jazycích.

Část pokojů je svým designem spjatá s Libercem a jeho okolím. Například v pokoji Mariky Tafatové s názvem Kráska severu budete spát přímo pod Ještědským hřebenem, který tvoří čelo postele. To je navíc večer nasvícené LED pásky, jejichž barvu si můžete měnit a tím i proměňovat atmosféru celého pokoje. Stejný světelný efekt využil i Ivo Prokel v pokoji nazvaném Linie světla.

Jak efekty moderních světelných zdrojů s proměnlivými barevnými tóny, tak i inspiraci konkrétními kusy stylového nábytku a dalšího zařízení přitom můžete jednoduše uplatnit i ve vlastním bytě.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také