Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Liberecký Grand Hotel Imperial je unikátní tím, že každý pokoj navrhl jiný špičkový architekt

Nápady pro vlastní domácnost lze čerpat i v hotelu. Na jednom unikátním se podílely desítky českých designérů a architektů.
Vydáno: 16.05.2016
Pokoji Radka Leskovjana ze studia UAX dominuje stěna plná kreslených obrázků
Autor: archiv Pytloun Grandhotel Imperial Pokoji Radka Leskovjana ze studia UAX dominuje stěna plná kreslených obrázků

Liberecký Grand Hotel Imperial je unikátní tím, že každý ze 36 designových pokojů navrhl jiný architekt či studio a tím pádem má každý pokoj jinou atmosféru – třeba i podle barvy.

Například fialový pokoj architekta Lukáše Čapky a s názvem Lavande či tyrkysově laděný pokoj Markéty Šafferové nazvaný Vádí. Pokoje některých architektů vás přenesou mimo realitu a doslova vás vtáhnou do svého příběhu. Například pokoj Backstage se snaží v hostovi vyvolat pocit filmového herce, který přespává v posteli s nebesy a po dobu pobytu na něj míří světlo reflektorů. Finty, s jejichž pomocí tohoto efektu architektka Barbora Mluvková docílila, lze jednoduše přenést do každé domácnosti. Tatáž autorka z ateliéru Konceptual navrhla i jiný pokoj nazvaný Hunting Room, který si pohrává s motivem loveckého zámečku.

Hunting Room architektky Barbory Mluvkové
Autor: archiv Pytloun Grandhotel Imperial Hunting Room architektky Barbory Mluvkové

Pokoj (Gl)amour architekta Jana Počepického zas má oslovit zamilované páry. Méně načančaný je pokoj On the Roof architekta Víta Janečky. Pokoj laděný v industriálním stylu je s koupelnou propojen posuvnou kovovou stěnou a fototapeta na stěně přenáší hosta na střechu hotelu Imperial.

Jsou založené na černobílé kombinaci a řezané grafice
Autor: archiv Pytloun Grandhotel Imperial Jsou založené na černobílé kombinaci a řezané grafice

Hravost a výrazné grafické prvky jsou příznačné pro pokoje Michala Kunce, které jsou založené na černobílé kombinaci a řezané grafice, či pokoj Radka Leskovjana z UAX, kterému dominuje stěna plná kreslených obrázků. Hravý je i pokoj Nikoly Filipové s názvem Kompozice 319, který vychází ze stejnojmenného obrazu Pieta Mondriana. Na některých pokojích může být zajímavé i pouhé zírání do stropu. V pokoji LBC architekta Tomáše Holuba na něm můžete studovat mapu Liberce, zatímco na jiném pokoji na stropě najdete úryvky různých knih v několika světových jazycích.

Část pokojů je svým designem spjatá s Libercem a jeho okolím. Například v pokoji Mariky Tafatové s názvem Kráska severu budete spát přímo pod Ještědským hřebenem, který tvoří čelo postele. To je navíc večer nasvícené LED pásky, jejichž barvu si můžete měnit a tím i proměňovat atmosféru celého pokoje. Stejný světelný efekt využil i Ivo Prokel v pokoji nazvaném Linie světla.

Jak efekty moderních světelných zdrojů s proměnlivými barevnými tóny, tak i inspiraci konkrétními kusy stylového nábytku a dalšího zařízení přitom můžete jednoduše uplatnit i ve vlastním bytě.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Vizualizace s potápěči vyvolává obavu o soukromí hotelových hostů v jejich ložnicích

První zcela podvodní hotel vznikne u Floridy. Jak se do něj hosté dostanou?

Článek je zařazen v: design , Grand Hotel Imperial , Pytloun

reklama