Bydlení

25. listopadu 2016 11:15

Jana Brass

Oblečte si polštáře. Fotonávod na šik povlaky ze svršků

Chcete si domů pořídit na letošní chladné měsíce něco šik? Co zkusit rychlé a snadné potahy na polštáře vyrobené z oblečení?

Nejlépe se na takové oživení ložnice budou hodit již nenošené pánské košile a svetry. Dodají ložnici trochu mužného šarmu a něžnosti. Vše, co potřebujete, najdete doma, nebo v sekáči. Partnera se ale raději zeptejte, jestli vám svůj svetr nebo košili na polštářovou dekoraci věnuje. Muži rádi dlouho nosí své oblíbené oblečení, i když móda už postoupila úplně jinam nebo onen kus oblečení přímo do světa křičí „vyměň mě“!

Připravte si:

  1. polštáře nebo polštářové výplně o velikosti 40x40 cm, 45x45 cm, 50x50 cm
  2. pletené pánské svetry nebo košile
  3. jehlu a nit

Oblečte vaše polštáře

Na těla polštářů navlékněte svetr nebo košili.

Dotlačte polštář až k ramenům

Polštář napěchujte do oblečení tak, aby se jeden okraj dotýkal místa, kde bývají ramena. Pak polštář opět narovnejte (vytvarujte do jeho původního tvaru) a uvidíte, kolik látky z košile či svetru vám přebývá.

Zastrčte rukávy

Jakmile polštář v novém ohozu dobře sedí, provlékněte rukávy vnitřkem košile nebo svetru. Díky tomu tak dostanete ostrý lom v rohu polštáře. Později rukávy vytáhneme.

Límeček dozadu

Límeček košile a nákrčník svetru ohněte dozadu. Opět se vám tak podaří vytvořit čistou linii zlomu okraje polštáře.

Okraje přišijte

Límec a nákrčník můžete k zadní straně polštáře přišít celý. Dobře ale poslouží i méně pracný způsob, kdy přichytíte pouze rohy límce.

Zahnuté okraje límečku nebo roláku přichyťte nití, Foto: Brian Patrick Flynn / Flynnsideout.com / Hgtv.com

Zarovnejte spodní část

Přeložte dozadu (na zadní část) polštáře spodek košile či svetru. Jako u límce a nákrčníku stačí přišít k zadní straně polštáře jen rohy přeložené spodní části oblečení.

Teď zarovnáváme spodní část, Foto: Brian Patrick Flynn / Flynnsideout.com / Hgtv.com

Zahnutou spodní část znovu přišijeme, Foto: Brian Patrick Flynn / Flynnsideout.com / Hgtv.com

Rukávy ven

Vydolujte rukávy z vnitřku budoucího povlaku na polštář a v zadní části je přes sebe přeložte. Pomocí pár stehů je upevněte k zadní straně, aby nepřečnívaly. Pokud by byly příliš dlouhé, zahněte je a teprve pak přišijte.

Nezapomeňte na zastrčené rukávy – vytáhněte je ven, urovnejte a přišijte k zadní straně povlaku, Foto: Brian Patrick Flynn / Flynnsideout.com / Hgtv.com

Hotovo!

Takhle pěkně může vypadat i vaše ložnice, stačí trocha času a šikovnosti a je to! Ať vám nové povlaky dobře slouží a přinesou vám jen ty nejpříjemnější sny!

A je to. Teď už hotové polštáře jen pěkně vyrovnat, Foto: Brian Patrick Flynn / Flynnsideout.com / Hgtv.com

(fis)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také