Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Reklama

Obří graffiti v Káhiře pokrylo na 50 domů

Svět oblétla zpráva o graffiti rozprostřeném po fasádách mnoha domů, které při pohledu zdálky splývá v souvislý obrazec. Jak to jeho autoři dokázali?
Vydáno: 12.04.2016
Jak to dokázali?
Jak to dokázali? Autor: instagram
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pouliční umělci – jak se lidem aplikujícím své vize spreji po zdech domů také říká – svým rozsáhlým počinem překvapili hned dvakrát. Jednak velikostí malůvky rozprostřené po fasádách hned 50 domů a jednak tím, že ji vytvořili právě v Káhiře. Hlavní město Egypta totiž nepatří mezi metropole, které by pouliční umění podporovaly.

Světlo do případu vnesl americký deník New York Times, který odhalil autora malby, Tunisana vystupujícího pod přezdívkou eL Seed. Právě on navrhl motiv, který tak výrazně proměnil pohled na jednu ze zapadlých částí Káhiry. Jeho malba – bezpečně největší ve městě – má být poctou káhirským popelářům. Ať už je to jakkoliv, dílo v jeho ucelené podobě popeláři i kdokoli jiný spatří jedině z vrcholku nedalekého kopce.

Umělec nevynechal sebemenší zídku, která se k uskutečnění jeho záměru nabízela
Umělec nevynechal sebemenší zídku, která se k uskutečnění jeho záměru nabízela
instagram

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Městečko Palmitas pokryla velká duha

Mexická vláda měla skvělý nápad: Požádala writery, aby pokreslili 200 domů graffity

Místo světříků pro vnoučata oblékla Grace Brett sloupy před kavárnou

Háčkující partyzánka: 104letá babička oblékla své město do háčkovaného kabátku

Guerilla gardening. Tato fotka vyhrála 1. místo v soutěži International Garden Photographer of the Year v roce 2014 v sekci Greening the City, pro více info o soutěži jdi na www.igpoty.com

Guerilla gardening

Článek je zařazen v: bydlení , graffity
Reklama