návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Květy ve váze i na stěně. Nechejte svůj domov rozkvést!

skrivaa , Vydáno: 13.06.2018
Elegance s maximálním pohodlím
Autor: istock.com Elegance s maximálním pohodlím
Pořád hledáte tu správnou dekoraci pro svůj domov? Svěřte interiér do rukou květeny. A tou nemyslíme pouze řezané květiny ve váze či rostliny na parapetu. Mrkněte na prima nápady, jak nechat rozkvést třeba i stěny v obýváku!

reklama

Rozkvetlá stěna je rázem stylová!

Zvolit tapetu bude jistě jednodušší než vymalovat a až poté se vyřádit s malířskými schopnostmi. Zkrášlete s ní dominantní stěnu, nejlépe tu, kde trůní sedací souprava. Tu ale vybírejte tak, ať s ní kontrastně souzní.

Pokud by se vám nelíbila varianta s tapetou, můžete váš office koutek vylepšit tak, že na stěnu naistalujete tabuli a na tu si křídami namalujete rozkvetlé motivy podle aktuální nálady. Umělci a kreativci tělem i duší budou nadšeni.

Tabule nemusí patřit pouze do škol.
Autor: istock.com Tabule nemusí patřit pouze do škol.

Nedávejte sbohem tradičnímu cibuláku

Stýskáte si za tím, že prostor v chodbě je absolutně nevyužitý a prázdný? Stereotyp bílých stěn spolehlivě rozrazí ostře modrá. V tomto tónu pořiďte jak pohodlné křeslo, tak také dekorační polštářky, keramiku a rovněž i obraz na stěnu. Do modrobílé vázy nakonec pozvěte obilí. Dokonale ve vás bude evokovat prázdniny u babičky s dědou, i když se bude jednat o moderně pojatý venkovský styl, a to klidně i v městském bytě.

Dopřejte si venkov v městské džungli.
Autor: istock.com Dopřejte si venkov v městské džungli.

Tropická nálada

Vysnili jste si cestu do karibských končin a prozatím cestujete jen prstem po mapě? Nevadí. Navoďte si atmosféru tamních ostrovů tím, že si domů pozvete motivy palem. Hlavní stěnu ozdobte tapetou s palmami a nad tyrkysově modrou sedačku (ano, ta musí být, evokuje totiž azurové vlny Karibského moře) zavěste obraz šťavnatého ananasu.

Zelené listy nepatří jen do pralesa, ale i k vám na stěnu.
Autor: istock.com Zelené listy nepatří jen do pralesa, ale i k vám na stěnu.

Orientální východ

S tapetou si můžete vyhrávat na 110 způsobů a stejně je nebudete mít pod palcem všechny. Pokud jste se zamilovali do atmosféry mystické Číny, zeleného Vietnamu a dalších asijských zemí, tak vedle rozhodně nešlápnete tapetami s přídavkem hedvábí a motivem exotických květin. Nábytek volte v temných tónech a především v úzkém a jednoduchém provedení. A samozřejmě nesmí chybět různorodé sošky a interiérové fontánky pro navození zenového klidu.

Inspirace z dálných krajin.
Autor: istock.com Inspirace z dálných krajin.

Prima tip: Nechcete dělat změny ve velkém rozsahu? Pak si tapety s klidnou duší zarámujte jako obraz. A skvělý doplněk je rázem na světě. Koukat se vám na něj bude na jedničku.

Útulnost ve francouzském stylu

Bělostné zdivo s účelnými nerovnostmi všeho druhu, látková sedačka v pastelových barvách, dřevěná podlaha a romantika jako z filmu pro pamětníky. Rustikální styl spolu s elegancí francouzského venkova je v kurzu a dle fotografie je tomu tak zcela oprávněně. Záclony kliďte vypusťte, ale závěsy si ponechejte. Jsou teď v létě navíc i praktické.

Elegance s maximálním pohodlím
Autor: istock.com Elegance s maximálním pohodlím

reklama

Článek je zařazen v: obývací pokoj , květiny , květy , rostliny , dekorace , bydlení , inspirace

reklama

Přečtěte si také