Obývací pokoj

13. června 2018 06:00

Adéla Skřivánková

Květy ve váze i na stěně. Nechejte svůj domov rozkvést!

Pořád hledáte tu správnou dekoraci pro svůj domov? Svěřte interiér do rukou květeny. A tou nemyslíme pouze řezané květiny ve váze či rostliny na parapetu. Mrkněte na prima nápady, jak nechat rozkvést třeba i stěny v obýváku!

Rozkvetlá stěna je rázem stylová!

Zvolit tapetu bude jistě jednodušší než vymalovat a až poté se vyřádit smalířskými schopnostmi. Zkrášlete sní dominantní stěnu, nejlépe tu, kde trůní sedací souprava. Tu ale vybírejte tak, ať sní kontrastně souzní.

Pokud by se vám nelíbila varianta stapetou, můžete váš office koutek vylepšit tak, že na stěnu naistalujete tabuli a na tu si křídami namalujete rozkvetlé motivy podle aktuální nálady. Umělci a kreativci tělem i duší budou nadšeni.

Nedávejte sbohem tradičnímu cibuláku

Stýskáte si za tím, že prostor vchodbě je absolutně nevyužitý a prázdný? Stereotyp bílých stěn spolehlivě rozrazí ostře modrá. Vtomto tónu pořiďte jak pohodlné křeslo, tak také dekorační polštářky, keramiku a rovněž i obraz na stěnu. Do modrobílé vázy nakonec pozvěte obilí. Dokonale ve vás bude evokovat prázdniny u babičky sdědou, i když se bude jednat o moderně pojatý venkovský styl, a to klidně i vměstském bytě.

Tropická nálada

Vysnili jste si cestu do karibských končin a prozatím cestujete jen prstem po mapě? Nevadí. Navoďte si atmosféru tamních ostrovů tím, že si domů pozvete motivy palem. Hlavní stěnu ozdobte tapetou spalmami a nad tyrkysově modrou sedačku (ano, ta musí být, evokuje totiž azurové vlny Karibského moře) zavěste obraz šťavnatého ananasu.

Orientální východ

Stapetou si můžete vyhrávat na 110 způsobů a stejně je nebudete mít pod palcem všechny. Pokud jste se zamilovali do atmosféry mystické Číny, zeleného Vietnamu a dalších asijských zemí, tak vedle rozhodně nešlápnete tapetami spřídavkem hedvábí a motivem exotických květin. Nábytek volte vtemných tónech a především vúzkém a jednoduchém provedení. A samozřejmě nesmí chybět různorodé sošky a interiérové fontánky pro navození zenového klidu.

Prima tip: Nechcete dělat změny ve velkém rozsahu? Pak si tapety sklidnou duší zarámujte jako obraz. A skvělý doplněk je rázem na světě. Koukat se vám na něj bude na jedničku.

Útulnost ve francouzskémstylu

Bělostné zdivo súčelnými nerovnostmi všeho druhu, látková sedačka vpastelových barvách, dřevěná podlaha a romantika jako zfilmu pro pamětníky. Rustikální styl spolu selegancí francouzského venkova je vkurzu a dle fotografie je tomu tak zcela oprávněně. Záclony kliďte vypusťte, ale závěsy si ponechejte. Jsou teď vlétě navíc i praktické.


Přečtěte si také