Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Odrůdy A, B, C – víte, které brambory jsou nejlepší na vánoční salát?

Každá rodina má svůj recept na bramborový sálát. Jedno je však dané – měli byste koupit brambory určené na přípravu salátu.
Vydáno: 21.12.2016
Bramborový salát patří k vánocům
Bramborový salát patří k vánocům Autor: Thinkstock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Někdo používá majonézu, někdo jen jogurt, někdo dává salám, další i celer – variant štědrovečerního salátu je bezpočet. Když spolu začnou žít dva lidé, lehce se může přihodit, že zrovna štědrovečerní salát a vůbec i další atributy Vánoc se stanou otázkou pří. A pak se na stole objeví třeba i dva druhy bramborového salátu. "Tak, jak se dělal u nás."

Nicméně jedna věc je vždy jistá: na bramborový salát musíte koupit varný typ brambor k tomu určených. Vhodné jsou odrůdy například Anuschka, Colette, Antonia, Milva Allians. Tipnete si, zda jsou to áčka, béčka nebo céčka?

Správná odpověď: na salát je určený varný týp A, který se prodává v zelených sáčcích. Varný typ B je přílohová odrůda jako například odrůda marabel, z té salát také ještě uděláte, ale je třeba si to předtím vyzkoušet – brambory uvařit, nakrájet na plátky, pokud to jde, pak se dají použít. Varný typ C je na kaši, ten na salát nikdy nepoužívejte.

(mar)

Mohlo by vás zajímat:

Předvánoční úklid

Uklízejte odshora dolů aneb Jak přežít vánoční úklid

Nebojte se různých výšek

Kuchyň pro praváka začněte plánovat zleva aneb Ergonomické zásady v kuchyni

Minibyt v Paříži

Dovedete si představit byt o 8 m²? V Paříži si ho můžete pronajmout

Článek je zařazen v: bramborový salát , druh brambor
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama