Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Nástěnné hodiny jako krajka? Velký přehled hodin

Hodiny jsou nejen praktické, ale i krásné. Projděte si naši galerii a podívejte se, jak mohou dotvořit atmosféru místnosti.
Vydáno: 13.05.2014
Tak takovéhle okno, to je přímo vstup do jiné časové dimenze
Tak takovéhle okno, to je přímo vstup do jiné časové dimenze Autor: The Corcoran Group
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Čas nás někdy honí, jindy se vleče a udolává nás. Bylo by zajímavé, kdybychom existovali bez hodin. Také bychom měli pocit, že nic nestíháme nebo že např. v čekárně brzy dlouhou chvílí zkameníme? Kdo ví?

Čas tu ale je a my si ho umíme setsakramentsky změřit. Ovšem ne vždy musí pohled na hodiny znamenat stres, naopak. Někdy se mohou stát skvělým bytovým doplňkem a potěšit nás svými tvary, barevností nebo svým nápaditým umístěním v prostoru. Mají navíc jednu přednost, tato ozdoba interiéru se pohybuje. Jen málokdy ji uvidíte ve stejné pozici, ručičky hodin se totiž do shodného postavení dostanou jen dvakrát za den.

Tady bydlí veselí lidé. Jen se koukněte, čas je pro ně barevná hra čísel
Tady bydlí veselí lidé. Jen se koukněte, čas je pro ně barevná hra čísel
Adentro Designs

Kdybyste žili ve starověku, museli byste si domů přinést nádoby s vodou, abyste mohli mít v uzavřeném prostoru nějaký ten měřič času. Pokud byste nelpěli na tom mít doma své vlastní hodiny, čas byste naměřili někde poblíž na prostranství, kde stál obelisk. Podle toho, kam vrhal svůj stín, bylo jasné, co že za denní dobu nastalo. Teprve kdyby se vám „poštěstilo“ žít ve středověku v dosahu arabské kultury, narazili byste na hodiny s mechanickým strojkem. To už se ale i Evropa pomalu zapojovala do vynálezů, které hodiny zpřesňovaly a zdokonalovaly a dovedly je až tam, kde jsou dnes.

Červený čtverec skvěle oživí bílou jednolitost stěny s okny
Červený čtverec skvěle oživí bílou jednolitost stěny s okny
Foto: Portico Design Group

Díky současným moderním technologiím si designéři mohou pohrávat se vším, co jen vzdáleně nástěnné hodiny připomíná, a přesto bude pěkně a hlavně přesně čas odměřovat. Jen se podívejte, jaké kousky mohou ozvláštnit i váš domov. Stačí jen trochu fantazie a odvahy kombinovat materiály, barvy a tvary.


Filip Sychra

Mohlo by vás zajímat:

Dřevěný samorost vždy člověka čímsi přitahoval. Vy si s touto fototapetou můžete nádherně vyzdobit svůj byt, stačí mít alespoň jednu stěnu volnou. (Komar, Old Giant, rozměr: 368x254

Bez hřebíku a kladiva. Velký přehled dřevěných tapet

Matthew Williamson navrhuje už 15 let dekory tapet a látek v kontrastním barevném stylu

Exotické tapety hýří fantastickými dekory

Ať už máte lednici zabudovanou v kuchyňské lince, nebo volně stojící, vždy se nějaká prospěšná funkce navíc hodí

Chytré a samostatné. Co nabízejí moderní ledničky?

Vodovodní rozvody jsou mnohdy velmi zastaralé, doma se ale vyzbrojte moderními technologiemi

Voda za posledních 20 let zdražila o 800 procent. Jak ušetřit?

Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama