Bydlení

25. června 2017 08:00

Markéta Zídková

Opravdový domov snů?! Luxusní bydlení, které připomíná umělecké dílo

S výtvarným uměním se můžeme setkávat nejen ve výstavních síních. Jak sami uvidíte v naší galerii, uměním lze bezesporu nazvat i schopnost interiérových designérů do detailu vybavit rodinný dům.

Rekonstrukce ve finále mívá různý výsledek: Bydlí se vám lépe, praktičtěji, získáte prostor navíc, změníte styl. Ale někdy může vzniknout sice dokonalé prostředí, nicméně poněkud sterilní, neosobní. Naopak při této rekonstrukci se podařilo to, že už po jejím dokončení a osazení nového nábytku, máte pocit, jako byste v domě bydleli odjakživa.

Nároční klienti...

Takový majstrštyk se povedl londýnskému studiu Laura Hammett interior architecture and design, které si dokáže poradit s jakýmkoliv přáním svých náročných klientů. Tak spatřily světlo světa také interiéry rodinného domu v hrabství Surrey. Leží jižně od Londýna a převládají v něm přírodní listnaté lesy. V podstatě jde o ideální místo. Do Londýna to máte, co by kamenem dohodil, a přitom si během volna užíváte zdejšího klidu a čistého povětří.

Foto: Laura Hammett interior architecture and design

...se spoustou peněz

Když už je v domě tolik prostoru, pak si nejen paní domu může dovolit velký šatník. V tak zajímavě pojaté a krásně řemeslně provedené místnosti se budou všechny šaty i lodičky cítit jako ve vatě.Pro majitele bylo třeba celý rodinný dům přeonačit. Naštěstí nechyběly finanční prostředky, a tak se vyhlášené londýnské interiérové studio mohlo pustit do velkorysého projektu. Upravilo a vybavilo všechny místnosti staršího domu doslova na klíč, a to včetně originálního nábytku!

Malý zámek

Šlo o sisyfovskou práci, neboť dům měl spíše rozměry malého zámku – 13 000 m2! Jak ale uvidíte, vnitřní vybavení trochu tomu zámeckému, avšak modernímu odpovídá. Projděte si naši fotogalerii a žasněte, jak je dnes ještě možné citlivě a s umem vytvořit z prázdných prostor dokonalé umělecké dílo, ve kterém se bude pohodlně a spokojeně bydlet dlouhá léta.

(fis)

Foto: Laura Hammett interior architecture and design

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také