Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Domy budoucnosti: Ve 3D tiskárně vzniknou celé vesnice. Jak dlouho trvá jejich výroba?

Takto by měla vypadat první vesnice vyrobená 3D tiskárnou. Jedná se o řešení bydlení pro lidi žijící v chudobě nebo bez dostačujících prostředků. Systém a výroba je velmi jednoduchá – stačí vize a jedna velká 3D tiskárna.
Vydáno: 27.08.2019,
První vesnice z 3D tiskárny
Autor: profimedia.cz První vesnice z 3D tiskárny

Pro rodiny žijící za méně než 200 dolarů měsíčně (4500 korun) je přístup k bezpečnému zázemí, které by je ochránilo před přírodními a jinými nebezpečími, komplikovaný. Tato část populace je velmi zranitelná a nemá na výběr. Jejich každodenní starostí je přežít.

Exteriér je útulný a na pohled velmi příjemný.
Autor: profimedia.cz Exteriér je útulný a na pohled velmi příjemný.

Dům postavený za 24 hodin

Revoluční řešení v obří 3D tiskárně přinesla firma Fuseproject, která se pustila do projektu rovnou celé vesnice. Výhodou této techniky budování je její rychlost. Dům je postaven za 24. hodin. Revoluční technika může zlepšit životy některých z nejchudších obyvatel světa. 3D tisk nabízí nový a výkonný nástroj pro realizaci tohoto potenciálu a posunutí mise vpřed.

Pohled na 3D vesnici.
Autor: profimedia.cz Pohled na 3D vesnici.

Uvnitř v základním vybavení najdeme bílé betonové zdi nahrubo odkryté. Noví majitelé si budou moc vybrat barvu exteriéru, který se přizpůsobí jejich požadavku.

Podívejte se do galerie na celý proces a výsledek tohoto projektu.

Firma Fuseproject se spojila s charitou New Story, aby společně zahájily neziskové práce k ukončení globálního bezdomovectví. Řeší otázky stavebních technologií a věnují se revoluci v oblasti homebuildingu. „Tuto průkopnickou metodu výstavby domů dodáme rodinám v Latinské Americe, které potřebují dostupné bydlení, které se přizpůsobí jejich každodennímu životu,“ tvrdí společnost.

Takto vypadá velká tiskárna.
Autor: profimedia.cz Takto vypadá velká tiskárna.

Lidé se uvnitř musejí cítit dobře

„Pracovali jsme přímo s komunitami, snažili se dozvědět více o jejich kultuře a prostředí, abychom si byli jisti, že nabízíme možnosti, které reagují na jejich potřeby bydlení. Navíc je důležité pochopit jejich tradiční domácí design,“ dodává společnost na svém webu.

Interiér domu z 3D tiskárny
Autor: profimedia.cz Interiér domu z 3D tiskárny

Podívejte se na animaci celého projektu.

Další články:

Vesnice z PET lahví

První vesnice z PET lahví: Domy jsou odolné vůči zemětřesení a nepotřebují klimatizaci

Šílené podlahy

Peklo, korály i mořské vlny: 15 nejšílenějších 3D podlah

Článek je zařazen v: vesnice , budoucnost , levné bydlení , 3D vesnice , 3D tiskárna , tiskárna , bydlení , alternativní bydlení
Speciály: Život v miniaturních domech

reklama