DIY projekty

9. října 2019 08:00

Tereza Javorová

6 geniálních způsobů, jak využít staré knihy

Do knih se nečmárá, knihy se nevyhazují a ani se z nich netrhají stránky. Ale co se starými knihami, kterých se chcete zbavit a v žádném antikvariátu vám je nevzali? Máme pro vás šest skvělých nápadů.

Staré knížky můžete využít několika skvělými způsoby a rázem se z nich stanou originální a nápadité dekorace do bytu, nad kterými se pozastaví každá návštěva. Vdechněte knihám nový příběh! Co z nich vyrobit?

Pokladnička

Knihu otevřete a stránky na obou polovinách k sobě přilepte. Na jedné polovině v nich poté vyřízněte otvory podle svých potřeb. K knihy můžete udělat šperkovnici, pokladničku či tajnou skrýš na cennosti.

Stojan na nože

Několik starých knih k sobě přilepte nebo je svažte k sobě provázkem. Postavte je na kuchyňkou linku a mezi jejich stránky zasuňte nože. Jejich ostří bude chráněno a navíc máte nádhernou dekoraci!

Rámeček na fotky

Na obálku knihy jednoduše přilepte fotografii a knihu postavte jako rámeček. Do obálky můžete i vyříznou obdelník na fotku a okolí hezky ozdobit třeba mušličkami z dovolené.

Květináč

Podoblě nako u pokladničky do knihy vyřízněte otvor, zasypte ho substrátem nebo pískem a zasaďte nenáročné rostliny. Nejlepší jsou sukulenty nebo kaktusy.

Noční stolek

Tvrdé knihy s pevnou vazbou na sebe poskládejte v nepravidelném tvaru, dobře je k sobě přilepte a chcete-li, celý sloupec přetřete barvou a lakem. Vznikne originální stoleček!

Polička

V domácích potřebách kupte obyčejné konzoly na poličku a ny ty nasuňte knížky. Úžasné poličky jsou na světě a navíc ani nezničíte staré knihy.

Podívejte se na celou galerii skvělých nápadů:


Přečtěte si také