návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Stará trika rozhodně nevyhazujte! 8 nápadů, jak je recyklovat

Vydáno: 03.09.2018
Dejte oblečení druhou šanci!
Autor: Pinterest.com Dejte oblečení druhou šanci!
Vaše skříň překypuje oblečením a vy přesto nemáte co na sebe? Nemáte to srdce vyhodit obnošená, vytahaná, a přece tak oblíbená trika? Barvu ani pevnost materiálu už nezachráníme, ale máme pro vás tipy, jak staré oblečení znovu využít!

reklama

Každý z nás má plnou komodu oblečení, které se nám ještě jednou určitě bude hodit. Takzvaně oblečení na ven. Máme hromádku 10 triček určených na zahradu, i když žádnou nemáme. A na ven stejně nosíme jen dvě oblíbená trika. Proč neuvolnit ve skříni místo pro nové kousky a starým svrškům nedat druhou šanci? Podívejte se na nejlepší nápady z internetu.  Jen pozor! Nenechte se unést – ať vám ve skříni něco zbyde.

Přikryjte se dekou

Ze starých triček s obrázkem vašeho oblíbené seriálu si vyrobte svou osobní přikrývku či přehoz přes postel. Stačí trika nastříhat na čtverce a přišít k sobě.  Výsledek je originální a mladistvý. Vyrobte takovou deku svým dětem a zajistěte, že už ta děravá trička do školy nosit nebudou. A přece jste je nevyhodili, ne?

Vytvořte ze starých triček originální přehoz na postel.
Autor: Pinterest.com Vytvořte ze starých triček originální přehoz na postel.

Zavěste si květináč

Máte rádi živé rostliny, ale už pro ně nemáte prostor? Nebo vás nebaví při otevírání okna květináče neustále sundávat? Tak si je zavěste a recyklujte vaše trička. Postup je jednoduchý. Stačí látku nastříhat na 8 stejných proužků o šířce 4 centimetry.  Budou se vám na konci kroutit a rolovat – každý proužek tedy vezměte do ruky a pořádně natáhněte. Vytvoříte tak šňůrky, které poté svažte na konci dohromady. Pořádně utáhněte, jelikož tento konec bude vše držet. 

Využijte stropní prostory a své květiny si zavěste pomocí starých triček.
Autor: Pinterest.com Využijte stropní prostory a své květiny si zavěste pomocí starých triček.

Následně oddělte šňůrky do 4 skupin po dvou. U každého páru udělejte uzel asi pět centimetrů od toho hlavního. Poté uvažte k sobě vždy dva sousední provázky, asi 4 cm od předchozího uzlu, tak aby vznikl kosočtverec. Opakujte do velikosti vašeho květináče a zavěste. Pro lepší představu přikládáme obrázek s postupem. 

Postupujte dle jednoduchého návodu a vytvořte si držák na květináč.
Autor: Pinterest.com Postupujte dle jednoduchého návodu a vytvořte si držák na květináč.

Nakupujte se síťovkou

Žijte ekologicky a noste si sebou na nákupy síťovku, kterou si doma sami vyrobíte ze starého trička. Chráníte přírodu vlastně dvakrát – nevyužíváte igelitové tašky a recyklujete staré oblečení.

Buďte eko a vytvořte si vlastní síťovku.
Autor: Pinterest.com Buďte eko a vytvořte si vlastní síťovku.

A jak si takovou eko tašku vyrobit? Jednoduše! Otočte tričko naruby, přeložte podélně a ustřihněte svršek – přesně podle obrázku níže. Kraje k sobě přišijte, pouze rovnou část ponechte – tam budou uši. Nyní vystřihněte oka. Nejprve si načrtněte fixou, kde budete stříhat a pak hurá do toho. Potom tašku pořádně natáhněte, ať získáte požadovaný tvar.

Návod na výrobu síťovky ze starého trička.
Autor: Pinterest.com Návod na výrobu síťovky ze starého trička.

Další nápady a tipy najdete v naší galerii:

Stará skříňka dostala nová dvířka ze zbytků palubek. Po opracování dlátem vzniká v surovém dřevu zajímavý reliéf, který tvoří základní efekt na dvířkách. Miska na skříňce byla vytvořena z odpadu po dlabání

Recyklujete rádi staré věci? Poměřte se s podobnými nadšenci a nechte se vést designéry

Jak zrecyklovat staré věci?

Máte doma stará trička, krabice nebo zátky od vína? Vdechněte jim nový život!

 

KZ

reklama

Článek je zařazen v: DIY , staré oblečení , recyklace oblečení , držák na květináč , síťovka , deka , přikrývka , přehoz , staré triko , tričko , recyklace

reklama

Přečtěte si také