Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Podívejte se, jak bydlí Sheldon, Leonard a Penny z Teorie velkého třesku

Teorie velkého třesku z ptačí perspektivy.
Vydáno: 01.08.2015
Byt Sheldona, Leonarda
Autor: Iñaki Aliste Lizarralde Byt Sheldona, Leonarda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Sitcom Teorie velkého třesku patří na Prima COOL ke stálicím vysílání už od zrodu této televizní stanice. Přesto jen zřídka jsme mohli vidět jejich apartmány v celku. Podívejte se tedy s námi pěkně ze shora, kde Sheldon, Leonard a Penny bydlí.

I když jde o byty postavené ve studiu, přece jen označení ulice v replikách herců a výhledy z oken dodaly fanouškům seriálu potřebné indicie, aby je mohli zasadit do reálného světa. Dům, kde hrdinové bydlí, se tedy nachází ve městě Pasadena v Kalifornii, na ulici North Los Robles. Pokud zbystříte při záběrech na poštovní schránky, pak byste mohli souhlasit s tím, že dům nabízí 16 bytů a podle počtu pater, které hrdinové vyjdou ke svým apartmánům, bydlí ve 4. patře. Výtah totiž nejezdí od Leonardova pokusu s výbušnou směsí.

Tady je celý byt pohromadě včetně bejváku Penny.

Byt Sheldona, Leonarda a i Penny Foto:

Jestli jste ale viděli jeden z dílů seriálu, kde jsou všichni vědci, jejich partnerky a matka Howarda Wolowitze na střeše domu (mimochodem tehdy si Howard bral za ženu Bernadette), pak jistě uznáte, že půdorys bytů a půdorys domu trochu nesedí. To je ale drobnost.

Najdi deset rozdílů

Byt Penny Foto:

Byt Penny

Zajímavější jsou rozdíly, které lze oproti seriálu na půdorysu, se kterým si dal práci španělský interiérový designér Iñaki Aliste Lizarralde, nalézt. Vezměme to od obýváku Penny. Jen zřídkakdy byl gauč natočen tak úhledně rovnoběžně se stěnou dole na obrázku, kde je údajně TV. A i malá kuchyňka svírá na kresbě se stěnou okna ostřejší úhel, než vídáme od pondělí do čtvrtka večer. Inu tak velkoryse rozevřený pokoj, jako je možné ve studiu postavit, lze ve skutečnosti nalézt jen u mála bytů. Iñaki Aliste se ale snažil trochu půdorysy studiové stavby zreálnit. Totéž platí o stěně, kde je vstup do bytu. Vedle tohoto vchodu by se na půdorysu obraz od Amy darovaný Penny jen sotva vešel.

Apartmán Sheldona a Leonarda

Byt Sheldona, Leonarda Foto:

Byt Sheldona, Leonarda

Ten je na půdorysu také malinko upravený oproti studiové realitě, kde kamery potřebují zabírat hrdiny ze všemožných úhlů. Zajímavá je poloha Leonardova pokoje. Když totiž sousedí s tím Sheldonovým tak, jak španělský bytový architekt nakreslil, pak v jednom z dílů, kdy Sheldon leze po římse domu ze svého pokoje k oknu pokoje Leonarda, měl nejvyšší z mladých vědců opravdu velmi krkolomnou trasu.

A na závěr malý kvíz. Víte, kde u Sheldona s Leonardem visí bílá magnetická tabule, kde držák na CD a zda mají mladí chytrolíni v kuchyni celý sporák, nebo jen desku s vařiči? Možná, že to poznáte i z půdorysu bytů na obrázku. Spíš ale vykoumejte odpověď u dalšího z dílů tohoto skvěle natočeného seriálu na Prima COOL.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Dexter - vyšetřovatel se zvláštním koníčkem - zabíjet lidi

Dexter: Nakoukněte do bytu slavného vyšetřovatele se zálibou vraždit

Byt Carrie Bradshawové ze Sexu ve městě

Sex ve městě: Projděte si byt Carrie Bradshawové

Přízemí domu překreslené od Iñaki Aliste Lizarraldeho

Pojďte na návštěvu k Simpsonům. Tady je přesný plán jejich domu

Článek je zařazen v:
Speciály:
Reklama