Bydlení

1. srpna 2015 05:12

Markéta Zídková

Podívejte se, jak bydlí Sheldon, Leonard a Penny z Teorie velkého třesku

Teorie velkého třesku z ptačí perspektivy. Seriálové postavy bydlí v bytech s dost netradičními půdorysy.

Sitcom Teorie velkého třesku patřilana Prima COOL ke stálicím vysílání už od zrodu této televizní stanice. Přesto jen zřídka jsme mohli vidět jejich apartmány v celku. Podívejte se tedy s námi pěkně ze shora, kde Sheldon, Leonard a Penny bydlí.

I když jde o byty postavené ve studiu, přece jen označení ulice v replikách herců a výhledy z oken dodaly fanouškům seriálu potřebné indicie, aby je mohli zasadit do reálného světa. Dům, kde hrdinové bydlí, se tedy nachází ve městě Pasadena v Kalifornii, na ulici North Los Robles. Pokud zbystříte při záběrechpoštovní schránky, pak byste mohli souhlasit s tím, že dům nabízí 16 bytů a podle počtu pater, které hrdinové vyjdou ke svým apartmánům, bydlí ve 4. patře. Výtah totiž nejezdí od Leonardova pokusu s výbušnou směsí.

Tady je celý byt pohromadě včetně bejváku Penny.

Jestli jste ale viděli jeden z dílů seriálu, kde jsou všichni vědci, jejich partnerky a matka Howarda Wolowitze na střeše domu (mimochodem tehdy si Howard bral za ženu Bernadette), pak jistě uznáte, že půdorys bytů a půdorys domu trochu nesedí. To je ale drobnost.

Byt Penny

Zajímavější jsou rozdíly, které lze oproti seriálu na půdorysu, se kterým si dal práci španělský interiérový designér Iñaki Aliste Lizarralde, nalézt. Vezměme to od obýváku Penny. Jen zřídkakdy byl gauč natočen tak úhledně rovnoběžně se stěnou dole na obrázku, kde je údajně TV. A i malá kuchyňka svírá na kresbě se stěnou okna ostřejší úhel, než vídáme od pondělí do čtvrtka večer. Inu tak velkoryse rozevřený pokoj, jako je možné ve studiu postavit, lze ve skutečnosti nalézt jen u mála bytů. Iñaki Aliste se ale snažil trochu půdorysy studiové stavby zreálnit. Totéž platí o stěně, kde je vstup do bytu. Vedle tohoto vchodu by se na půdorysu obraz od Amy darovaný Penny jen sotva vešel.

Byt Sheldona a Leonarda

Ten je na půdorysu také malinko upravený oproti studiové realitě, kde kamery potřebují zabírat hrdiny ze všemožných úhlů. Zajímavá je poloha Leonardova pokoje. Když totiž sousedí s tím Sheldonovým tak, jak španělský bytový architekt nakreslil, pak v jednom z dílů, kdy Sheldon leze po římse domu ze svého pokoje k oknu pokoje Leonarda, měl nejvyšší z mladých vědců opravdu velmi krkolomnou trasu.

Další seriálové byty:

Sdílejte článek

Přečtěte si také