Bydlení

3. srpna 2015 05:27

Markéta Zídková

Podívejte se, jak bydlí Ted v kultovním seriálu Jak jsem poznal vaši matku

Byteček ze seriálu Jak jsem poznal vaši matku.

Už jste poznali matku Tedových dětí? Ne? Tak aspoň budete moci vyprávět, jak jste poznali celý byt, kde bydlí Ted, Lily a Marshall, a to se všemi zákoutími. Máme pro vás totiž nádherně vyvedený půdorys jejich hnízdečka.

Když se na kresbu španělského interiérového designéra Iñaki Aliste Lizarraldeho podíváte, musíte uznat, že jde o docela pěkný byteček. Pokud byste si ale odmysleli strop plný reflektorů a svítidel ve studiu, byla by jeho hlavní část s gaučem celkem tmavá. Osvětlují ji totiž přirozeným světlem jen dvě okna vzadu.

Podobně by na tom byla kuchyň, u níž ale musíte ocenit ono okénko, kterým do ní lze z obýváku krásně nahlížet, a skrze něj si můžete povídat s návštěvou usazenou na gauči. Popravdě to ale mnoho přirozeného světla z venku nedodá. Výsledkem je, že kdo v takovém bytě bydlí, bude mít vysoké platby za elektřinu. Pokud by ale zvolil úsporné žárovky, dalo by se trochu ušetřit. A pak, v zimě je možné trochu osvítit pokoj rozpálený krbem, ne?

Tady celý byt ještě jednou ve větším rozlišení:

Ostatně krb byste měli používat. U pravého okna v seriálu uvidíte radiátor ústředního topení, pokud tam ale Ted nebude mít naházené nějaké výkresy a knihy. Je jen jeden. Ten by vytopil za chladného počasí velkou místnost až po poměrně dlouhé době. Na půdorysu ale radiátor nehledejte. Nějak se španělskému designérovi z výkresu vypařil.

V obrázku naleznete i další podobná místa, jež jsou v průběhu seriálu zastavěna trochu jinak. Například hned prostor mezi okny. Mění se, jak je třeba. Jednou je tam psací stůl, pak zas Tedovo rýsovací prkno, jindy jen kontejner se zásuvkami, který ale v průběhu seriálu vystřídaly i dva různé psací stoly proti sobě.

Autor půdorysu také dopřál obyvatelům bytu pokojové květiny. V sitcomu jich ale v apartmánu moc nehledejte. Opačně je to s koberečkem před vchodem do ložnice Lily a Marshalla vlevo. V seriálu je, ale z obrázku jej španělský tvůrce vyšoupl.

A samotné ložnice Teda a Lily s Marshalllem? Tam postele v průběhu seriálu tancovaly, jak zrovna režisér, kameraman a scénárista zapískali. Půdorys je úhledně zarovnal ke stěnám vlevo a vpravo a vchod do ložnic přirozeně postavil proti nim, aby ležící měli přehled, kdo do ložnice vchází. Mimochodem, to je asi nejlepší poloha postele vůči dveřím.

Jestli jste ale sitcom o hledání matky sledovali pozorně, mohli jste někdy přistihnout zamilovaný pár v posteli tak, že vedle nočního stolku po pravé straně měl vchod k sobě do ložnice. Ted také zrovna nespal pohodlně. Pokud byste věřili záběrům na Tedovu postel v některých scénách, kdy pelest byla přistrčena ke stěně sousedící s obývákem v místech, kde je z druhé strany vchod do této ložnice, pak by se možná Ted se svými přáteli v tomto bytě nikdy nesetkal. Dveře by byly zkrátka zastavěné. Iluzi vhodnou pro některé záběry ale španělský designér nebral v potaz a vyřešil ložnice a vstupy do nich co nejpřirozenějším způsobem.

Tak co, poznali jste z obrázku byt přátel ze seriálu Jak jsem poznal vaši matku? Možná vám chyběla ta spousta cerepetiček, kterých mají Ted, Lily a Marshall po bytě roztroušených opravdu nespočet. Inu, ty se do obrázku nevešly. Ale jistě je najdete na obrazovce, v mnohých záběrech do domácího prostředí seriálových postav.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také