Bydlení

13. července 2015 06:00

Markéta Zídková

Pojďte na návštěvu k Simpsonům. Tady je přesný plán jejich domu

Simpsonovi se vysílají už od roku 1989 a za tu dobu jsme si jejich dům prošli nesčetněkrát. Podívejte se, jak vypadá půdorys slavného seriálového domu!

Zatoužili jste někdy navštívit legrační žlutou rodinku u nich doma? Zavolejte tvůrci seriálu Mattu Groeningovi, třeba vás jako jednu z postav do seriálu zakomponuje. Jednodušší ale bude podívat se k Simpsonovým alespoň zprostředkovaně.

Věděli jste, že do domu ve Springfieldu můžete vejít hned třemi vchody? Je to tak, ale my se vydáme na návštěvu tím nejznámějším, z ulice. Druhý je za garáží a třetí vede ze zahrady přímo do místnosti s proslulým gaučem.

Přízemí

Po otevření vchodových dveří vejdete do menší podlouhlé chodby. Tady můžete vystoupat po schodech do 1. patra nebo zůstat v přízemí. Když zahnete doprava, je zde jídelna, jdete-li doleva, přijdete do jednoho z obýváků, kde se nachází gauč. Sem si však nesedejte, jestli chcete okusit neuvěřitelné scény z úvodní znělky seriálu, pak pokračujte dál. Onen věhlasný gauč, který snad jediný odolává proměnám na začátku každého dílu, je totiž až v dalším obýváku s verandou. Sem také vede jeden ze zmíněných vchodů do domu, a to ze zahrady.

Už jste si odpočinuli u televize? Pak přejděte z této místnosti do království Marge, do kuchyně s kulatým stolem uprostřed. Toalety jsou hned vedle a za nimi se nachází další menší místnost.

Pokud jste bádali, proč při začátku seriálu neparkuje Homer přímo v garáži, pak vězte, že španělský interiérový designér Iñaki Aliste Lizarralde, který si s nákresem půdorysu dal práci, má vysvětlení. Místo přístřešku pro auto je v garáži, která je na úrovni přízemí, tzv. rumpus room, nebo rec room, tj. místnost na hraní pro dospívající děti, kterou v Severní Americe svým ratolestem rodiče ve svém domě vyčlení. Tady mohou nerušit ostatní obyvatele domu svými párty a zkouškami se školní kapelou. Tato místnost pro mládež sice většinou bývá ve sklepě, ale u Simpsonových je v garáži. Ostatně dolů do sklepa sejdete hned vedle vnitřního vchodu do „hrací“ garáže.

První patro

Nyní pojďme nahoru. To se ale musíme vrátit přes jídelnu do chodby u hlavního vchodu ke schodišti. Po pár schodech už se ocitneme v 1. patře. Vlevo byste v noci vyrušili Marge a Homera. Podívejte se, jak mají prostornou ložnici i s koupelnou a šatnou. Honem ven a můžeme zaklepat na dveře nejdřív Líze a dál pak Bartovi. I oni mají svou šatničku. Naproti ložnicím mladé chytré slečny a rošťáckého vykuka, hned vedle schodiště, je pokojíček pro nestárnoucí miminko Maggie. Na patře pak už zbývá místo jen pro koupelnu a komoru.

Barvy stěn sice na půdorysu domu neuvidíte, ale můžete na Prima COOL každý den zkontrolovat, jestli se designérovi podařilo v domě slavné kreslené rodinky dobře odhadnout odstíny barev jednotlivého nábytku, koberců a dlaždic. Pokud vás ale neodzbrojí skvělý a nezaměnitelný humor, který nám žlutí protagonisté už tolik let bezúnavně přinášejí.

Další seriálové domy:


Přečtěte si také