Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Podívejte se, jak se bydlí v domě menším než vězeňská cela

Víkendový příbytek ze starého přepravního kontejneru zamýšlený pro čtyřčlennou rodinu skýtá méně prostoru, než mají vězni v českých celách.
Vydáno: 17.06.2014
Třebaže vnitřní obytná plocha čítá sotva 14 m čtverečních, tento víkendový příbytek je zařízený pro čtyřčlennou rodinu
Autor: Atelierworkshop Třebaže vnitřní obytná plocha čítá sotva 14 m čtverečních, tento víkendový příbytek je zařízený pro čtyřčlennou rodinu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Novozélandští architekti Cecile Bonifaitová a William Giesen domek z kontejneru zařídili pro čtyřčlennou rodinu. Na ploše 14 m čtverečních tak vychází na osobu ještě méně místa, než kolik vyžaduje ministerská vyhláška na jednoho trestance v celách tuzemských věznic (4 m).

V prostoru 6 x 2,5 m mladí architekti instalovali vše potřebné ke skromnému životu a vnitřní obytnou plochu rozšířili o čelní výklopnou terasu a postranní lehátko. Úsporný projekt šetří místem záměrně. Dům z ocelového základu jeho autoři nazvali Port-a-Bach. “Bach” je novozélandský výraz pro miniaturní příbytek pro účel dovolené, uspokojující ovšem jen základní potřeby svých obyvatel.

Dům je z vysloužilého, zrecyklovaného kontejneru.Obytný kontejner je další příspěvek k posilujícímu fenoménu malých příbytků, jimiž se převážně mladá generace vymezuje vůči konzumnímu stylu života.

 

Prosklenou čelní stěnou do kontejneru vstupuje denní světlo
Autor: Atelierworkshop Prosklenou čelní stěnou do kontejneru vstupuje denní světlo

Obývání kontejnerů není ve světě nic nového. Ve velkém začaly vyřazené kontejnery využívat humanitární organizace, které v nich našly snadný prostředek ke zlepšení životních podmínek v ghettech, jako jsou tzv. townships v Jihoafrické republice.

David Horák

Mohlo by vás zajímat:

Dřevěný bungalov má jižní fasádu téměř celou prosklenou

Dům uprostřed lesa představuje romantické bydlení na dosah města

Čtyři spřátelené páry si postavily své letní bungalovy vedle sebe

Čtyři kamarádi, čtyři bungalovy na jednom pozemku

"Věřte svým instinktům a zařiďte si domov tak, jak vám to vyhovuje," říká Eimear Nic an Bhaird z Dublinu

Majitelka bytu miluje design. A ještě k tomu retro

Článek je zařazen v:
Reklama