Bydlení

16. února 2015 15:09

Markéta Zídková

Podívejte se, jak vypadá bejvák Joshe Hartnetta, hrdiny filmu Pearl Harbor

Herec Josh Hartnett si v drsném americkém státě Minnesota vybudoval útočiště před okolním světem.

Člověk rád nakoukne do soukromí slavných a je zvědavý, v jakém prostředí žijí. Dost často jsou jejich domovy okázalé, velkolepé prostory báječně plní reprezentativní poslání, ale normální smrtelník zvyklý na standardních 24 m² na osobu (v lepším případě) si už při pohledu na obývák o 70 m² jen těžko dokáže představit, že by se v takovém prostoru taky mohl cítit útulně. Jinak tomu je ale při pohledu do nitra domu amerického herce a producenta Joshe Hartnetta, který se proslavil především díky filmům Pearl Harbor a Černý jestřáb sestřelen (Black Hawk Down), 40 dnů a 40 nocí, Sin City – město hříchu, Nabít a zabít nebo Srpen před bouří.

Jeho dům je překvapivě komorní, jednoduchý a přesto noblesní, i když samozřejmě i zde najdete nezbytné fitko, vinný sklípek a kulečníkový stůl.

Herec si ale asi nejvíc cení své role ve filmu Černý jestřáb sestřlen režiséra Ridleyho Scotta

Dům si někdejší idol dívčích srdcí Josh Hartnett (36) koupil v Minnesotě v roce 2002, když se načas stáhl do ústraní ze světla ramp, protože prostě chtěl vypadnout z filmového kolotoče, který se s ním roztočil poté, co se proslavil v Pearl Harboru. Dokonce se hovoří o tom, že tehdy odmítl role ve filmových trhácích s komiksovými superhrdiny. Producenti mu prý nabídli roli Spidermana, Batmana i Supermana, on ale nechtěl ve svých 22 letech být nadosmrti spojený s těmito ikonickými postavami.

Teď však herec svůj dům prodává a díky tomu, že se ocitl na realitním trhu (ten dům), je možné podívat se, jak si to herec doma zařídil.

V Minnesotě se Josh Hartnett usadil v Minneapolis, na kouzelném místě u jezera, které patří k nejžádanějším. Dům ve viktoriánském stylu z roku 1887 byl slavný ještě předtím, než ho herec koupil. (Vtipné je, že momentálně herec hraje v hororovém seriálu Penny Dreadful, který se také odehrává ve viktoriánské době, tedy na sklonku 19. století). V 80. letech dům prošel natolik zdařilou rekonstrukcí, že ho ocenila i obec amerických designérů. Josh Hartnett v rekonstrukci pokračoval, vybudoval zde opravdu velkorysou kuchyni, nicméně teď ho nabízí za stejné peníze, za kolik ho před lety koupil, tedy za 2 395 000 dolarů (60 000 000 Kč).

Dům o rozloze 470 m² má čtyři ložnice, tři koupelny a zejména překrásný výhled na jezero.

(mar)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky Pearl Harbor Batman film dům Minnesota herec Spider-Man Superman Ridley Scott Josh Hartnett Viktoriánské období Sin City - město hříchu

Přečtěte si také