Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Budete závidět: Uhrančivý herec z Chirurgů Patrick Dempsey má naprosto dokonalý dům!

To musíte vidět – dům herce Patricka Dempseyho.
Vydáno: 30.01.2015
Dům Patricka Dempseyho v Malibu
Dům Patricka Dempseyho v Malibu Autor: Youtube catcher
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Víte, kde čerpá představitel modrookého doktora Dereka Shepherda ze seriálu Chirurgové energii pro náročné natáčení? Ve svém fascinujícím domě! Jestli sledujete vynikající seriál z lékařského prostředí každou neděli na Prima LOVE (momentálně běží po desáté večer desátá řada), pak vám jistě přijde herec Patrick Dempsey jako okouzlující muž. Zaskočte s námi k němu domů na malou videonávštěvu! VIDEO najdete na konci článku.

Prosluněná Kalifornie je známá kromě jiného také jako filmařský ráj. A proč by ne, když v ní sídlí Hollywood? A právě nedaleko něj, respektive na skok od Los Angeles, v němž se Hollywood nachází, bydlí i krasavec z Chirurgů. Oblast Malibu je stranou velkoměsta, a tak tam má hodně klidu a prostoru.

Až uvidíte jeho dům, pochopíte, že to je jedna z předností jeho bydlení – rozlehlý prostor. Další plus přidávají velké prosklené plochy, které nejen vpouštějí do domu dostatek světla, ale umožňují rovněž téměř dokonalé spojení s přírodou.

Dům Patricka Dempseyho v Malibu
Dům Patricka Dempseyho v Malibu
Youtube catcher

Herec si dům nevybudoval, stál tam už od konce 60. let. Jeho autorem je světoznámý architekt Frank Gehry, mimo jiné spoluautor pražského Tančícího domu. Patrick si jej ale nechal pro svou rodinu vkusně zrenovovat a také vybavit. Byl to poměrně náročný úkol. Jak byste třeba vy prostorný hangár zútulnili pro manželský pár se třemi dětmi?

Herec Patrick Dempsey padl do léčky své kadeřnici Jillian Fink a v roce 1999 se s ní oženil
Herec Patrick Dempsey padl do léčky své kadeřnici Jillian Fink a v roce 1999 se s ní oženil
isifa.com

Designérka Estée Stanleyová si však se zpříjemněním bydlení ve velkém domu-loftu hned věděla rady. V první řadě opticky i fakticky největší prostor v domě rozdělila do několika zón. V prvním případě se jí to podařilo shlukem nábytku, který do dané zóny patří, třeba dvě pohovky naproti sobě, mezi nimi stůl a poblíž další vhodný nábytek. Jiný ostrůvek tvoří hned vedle dvě zelené lenošky. Podobně je na tom jídelní stůl a bar. Pod každou takovou zónou je koberec.

Fakticky pak rozlehlou místnost oddělila stěnou, která ale nedoléhá až ke stropu, a tak neubírá na pocitu vzdušnosti celého prostoru. Stěny jsou bezvadnou plochou pro menší obrazy a zarámované zrcadlo. Vysoké obvodové stěny pak Estée snížila velkoplošnými tabulemi, zrcadlem nad krbem, velkými nikami pro polínka a třeba také lustrem ze zavěšených koulí nad jídelním stolem.

Úžasné je i patro, které v loftu zabírá zhruba třetinu prostoru. Tam má Patrick své oblíbené místo u podlouhlého pracovního stolu s výhledem do zahrady.

A co tak velkou místnost s bílými stěnami dál zabydluje tak, že se v ní necítíte ztraceni? Jsou to detaily, které si možná návštěvník v první chvíli ani neuvědomí. Nejdůležitější roli tu hraje dřevo. Dřevěná podlaha simulující dlouhá prkna, trámy pokryté laťkami, polínka vyskládaná u krbu a dřevěné části nábytku. Dalšími hřejivými detaily jsou pak koberce. Každý je jiný a vždy sladěný s okolními barvami.

Každý pes jiná ves a stejně si rozumí

Nezanedbatelný je také výběr nábytku. Na první pohled byste ani neřekli, že je to doslova slohový mišmaš. Doba je ale taková a spojování stylů přeje, zvlášť když je to vkusné. V domě u Dempseye tak uvidíte moderní pohovky a nedaleko zelené lenošky ze třicátých let, příruční stolek s ozdobnými nohami jak ze zámku, nebo starý podlouhlý stolek s nahrubo opracovaným povrchem.

Světlo proniká do objektu nejen postraními okny (všimněte si na začátku videa zvláštních „obr“ prosklených dveří), ale i stropem, kterým se dostává do celého loftu neskutečně mnoho světla. Dům ale není jen jedním velkým prostorem, má i menší místnosti, takže děti i rodiče naleznou soukromí.

Skvělé je řešení zahrady. Naleznete tu nejen originální zahradní domek v podobě karavanu, venkovní posezení a malou kuchyň s krbem, ale také bazén a zeleninovou zahradu.

Je toho mnoho, co by vás na skutečné návštěvě u slavného herce zaujalo. Možná i vás jeho domov bude inspirovat k některým zajímavým vylepšením vašeho stávajícího bydlení. VIDEO natočil časopis o architektuře Architectural Digest. I  pokud neumíte anglicky, stojí za to si dům prohlédnout.

Dům Patricka Dempseyho
Dům Patricka Dempseyho

Patrick Dempsey,
typ skromného kamaráda a milovníka s modrýma očima, kterého si snad každý zamiluje, se na začátku kariéry prosadil jako žonglér a tanečník. Záhy ale okusil divadelní prkna a také pobyt před kamerou. Kromě filmů se osvědčil jako pohledný charakterní herec v seriálech. U nás jste jej mohli zahlédnout třeba jako Willa v seriálu Will & Grace. A pochopitelně v Chirurzích, kteří se dopracovali už k 11. sérii. Patrick oslavil v lednu 49. narozeniny a se svou druhou ženou, maskérkou, má dceru a dva kluky – dvojčata. Akorát je otázka, jak dlouho si domu bude užívat - právě se rozvedl.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Dům má čtyři ložnice a šest koupelen

Tom Cruise má novou misi: Prodat svůj milovaný dům za 1,3 miliardy korun

Renee Zellweger byla za roli ve filmu Návrat do Cold Moutain oceněna Oscarem pro nejlepší představitelku vedlejší role

Renée Zellweger radikálně mění život: změnila tvář a prodává oba své domy

Obývací kout je nepoměrně menší než ten kuchyňský

Supermoderní dům v Montrealu vás ohromí svou dispozicí

Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama