Bydlení

30. ledna 2015 06:01

Markéta Zídková

Budete závidět: Uhrančivý herec z Chirurgů Patrick Dempsey má naprosto dokonalý dům!

To musíte vidět – dům herce Patricka Dempseyho.

Víte, kde čerpá představitel modrookého doktora Dereka Shepherda ze seriálu Chirurgové energii pro náročné natáčení? Ve svém fascinujícím domě! Jestli sledujete vynikající seriál z lékařského prostředí každou neděli na Prima LOVE (momentálně běží po desáté večer desátá řada), pak vám jistě přijde herec Patrick Dempsey jako okouzlující muž. Zaskočte s námi k němu domů na malou videonávštěvu!VIDEO najdete na konci článku.

Prosluněná Kalifornie je známá kromě jiného také jako filmařský ráj. A proč by ne, když v ní sídlí Hollywood? A právě nedaleko něj, respektive na skok od Los Angeles, v němž se Hollywood nachází, bydlí i krasavec z Chirurgů. Oblast Malibu je stranou velkoměsta, a tak tam má hodně klidu a prostoru.

Až uvidíte jeho dům, pochopíte, že to je jedna z předností jeho bydlení – rozlehlý prostor. Další plus přidávají velké prosklené plochy, které nejen vpouštějí do domu dostatek světla, ale umožňují rovněž téměř dokonalé spojení s přírodou.

Herec si dům nevybudoval, stál tam už od konce 60. let. Jeho autorem je světoznámý architekt Frank Gehry, mimo jiné spoluautor pražského Tančícího domu. Patrick si jej ale nechal pro svou rodinu vkusně zrenovovat a také vybavit. Byl to poměrně náročný úkol. Jak byste třeba vy prostorný hangár zútulnili pro manželský pár se třemi dětmi?

Designérka Estée Stanleyová si však se zpříjemněním bydlení ve velkém domu-loftu hned věděla rady. V první řadě opticky i fakticky největší prostor v domě rozdělila do několika zón. V prvním případě se jí to podařilo shlukem nábytku, který do dané zóny patří, třeba dvě pohovky naproti sobě, mezi nimi stůl a poblíž další vhodný nábytek. Jiný ostrůvek tvoří hned vedle dvě zelené lenošky. Podobně je na tom jídelní stůl a bar. Pod každou takovou zónou je koberec.

Fakticky pak rozlehlou místnost oddělila stěnou, která ale nedoléhá až ke stropu, a tak neubírá na pocitu vzdušnosti celého prostoru. Stěny jsou bezvadnou plochou pro menší obrazy a zarámované zrcadlo. Vysoké obvodové stěny pak Estée snížila velkoplošnými tabulemi, zrcadlem nad krbem, velkými nikami pro polínka a třeba také lustrem ze zavěšených koulí nad jídelním stolem.

Úžasné je i patro, které v loftu zabírá zhruba třetinu prostoru. Tam má Patrick své oblíbené místo u podlouhlého pracovního stolu s výhledem do zahrady.

A co tak velkou místnost s bílými stěnami dál zabydluje tak, že se v ní necítíte ztraceni? Jsou to detaily, které si možná návštěvník v první chvíli ani neuvědomí. Nejdůležitější roli tu hraje dřevo. Dřevěná podlaha simulující dlouhá prkna, trámy pokryté laťkami, polínka vyskládaná u krbu a dřevěné části nábytku. Dalšími hřejivými detaily jsou pak koberce. Každý je jiný a vždy sladěný s okolními barvami.

Každý pes jiná ves a stejně si rozumí

Nezanedbatelný je také výběr nábytku. Na první pohled byste ani neřekli, že je to doslova slohový mišmaš. Doba je ale taková a spojování stylů přeje, zvlášť když je to vkusné. V domě u Dempseye tak uvidíte moderní pohovky a nedaleko zelené lenošky ze třicátých let, příruční stolek s ozdobnými nohami jak ze zámku, nebo starý podlouhlý stolek s nahrubo opracovaným povrchem.

Světlo proniká do objektu nejen postraními okny (všimněte si na začátku videa zvláštních „obr“ prosklených dveří), ale i stropem, kterým se dostává do celého loftu neskutečně mnoho světla. Dům ale není jen jedním velkým prostorem, má i menší místnosti, takže děti i rodiče naleznou soukromí.

Skvělé je řešení zahrady. Naleznete tu nejen originální zahradní domek v podobě karavanu, venkovní posezení a malou kuchyň s krbem, ale také bazén a zeleninovou zahradu.

Je toho mnoho, co by vás na skutečné návštěvě u slavného herce zaujalo. Možná i vás jeho domov bude inspirovat k některým zajímavým vylepšením vašeho stávajícího bydlení. VIDEO natočil časopis o architektuře Architectural Digest. I pokud neumíte anglicky, stojí za to si dům prohlédnout.

Patrick Dempsey,typ skromného kamaráda a milovníka s modrýma očima, kterého si snad každý zamiluje, se na začátku kariéry prosadil jako žonglér a tanečník. Záhy ale okusil divadelní prkna a také pobyt před kamerou. Kromě filmů se osvědčil jako pohledný charakterní herec v seriálech. U nás jste jej mohli zahlédnout třeba jako Willa v seriálu Will & Grace. A pochopitelně v Chirurzích, kteří se dopracovali už k 11. sérii. Patrick oslavil v lednu 49. narozeniny a se svou druhou ženou, maskérkou, má dceru a dva kluky – dvojčata. Akorát je otázka, jak dlouho si domu bude užívat - právě se rozvedl.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také