Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Podívejte se, jak žijí dnešní Rusové

Ruský mezonet.
Vydáno: 31.08.2014
Pohled z této strany odhaluje kuchyni s nad sebou vestavěnými přístroji
Autor: archiv Ruetemple Pohled z této strany odhaluje kuchyni s nad sebou vestavěnými přístroji
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Představa Evropanů o bytu podle ruského gusta je možná stejně vzdálená realitě, jako jí bývala vzdálená i honosná rezidence Kremlem protežovaného ukrajinského exprezidenta Janukovyče. O to překvapivější je pohled na následující svěží, moderní a střídmě zařízený mezonet v jednom moskevském činžáku.

Koberce na zdech, saunu, sklad lihovin ani vlastní zoo tu nenajdete. Trojice architektů z ruského ateliéru Ruetemple – Alexandr Kudimov, Darja Butahina a Natalia Gubareva mají radši střídmý severský styl. V jeho duchu také pojali svůj letos dokončený projekt mezonetového bytu o rozloze 150 m². Vzdušný světlý prostor s dřevěnými podlahami a kamennou dlažbou v kuchyni upřednostňuje přirozenost před pompézností.

Důležitým záměrem architektů bylo vystavět v podkroví světlé a útulné místnosti. Spodní patro skýtá dost prostoru pro obývací pokoj s kuchyňským koutem a navíc i pro dvě velké terasy s výhledem na město. Nahoře pak jsou ložnice, dětský pokoj, pracovna a pokoj pro hosty. Klienti v tomto bytě nalezli to, co chtěli – funkční mobiliář, dostatek denního světla, pěkná místa pro dětské hry, dostatek úložných prostor a především útulné prostředí. Maximálně funkční a pohodlný mezonet bez zbytečných příkras. I tak může vypadat interiér v Moskvě.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Kuchyně s jídelnou jsou jen několik kroků vzdálené od obývací části, ale od gauče je dobře oddělují i rozdílné úrovně podlah. Obnaženou cihlovou zeď obývacího pokoje nasvěcují podlahová svítidla.

Loft v bývalé továrně zklidnila vnitřní zahrada

Převaha pečlivě rozestavěných uměleckých zvláštností bez praktického využití nabízí otázku, jak asi tento prostor vypadá v reálném životě

Z bývalé obilnice vznikl osobitý loft uprostřed Amsterodamu

Pohled do nitra džungle

Designérka Zuzana proměnila dětský pokoj v džungli


Článek je zařazen v:
Speciály:
Reklama