Bydlení

31. srpna 2014 06:00

Markéta Zídková

Podívejte se, jak žijí dnešní Rusové

Ruský mezonet.

Představa Evropanů o bytu podle ruského gusta je možná stejně vzdálená realitě, jako jí bývala vzdálená i honosná rezidence Kremlem protežovaného ukrajinského exprezidenta Janukovyče. O to překvapivější je pohled na následující svěží, moderní a střídmě zařízený mezonet v jednom moskevském činžáku.

Koberce na zdech, saunu, sklad lihovin ani vlastní zoo tu nenajdete. Trojice architektů z ruského ateliéru Ruetemple – Alexandr Kudimov, Darja Butahina a Natalia Gubareva mají radši střídmý severský styl. V jeho duchu také pojali svůj letos dokončený projekt mezonetového bytu o rozloze 150 m². Vzdušný světlý prostor s dřevěnými podlahami a kamennou dlažbou v kuchyni upřednostňuje přirozenost před pompézností.

Důležitým záměrem architektů bylo vystavět v podkroví světlé a útulné místnosti. Spodní patro skýtá dost prostoru pro obývací pokoj s kuchyňským koutem a navíc i pro dvě velké terasy s výhledem na město. Nahoře pak jsou ložnice, dětský pokoj, pracovna a pokoj pro hosty. Klienti v tomto bytě nalezli to, co chtěli – funkční mobiliář, dostatek denního světla, pěkná místa pro dětské hry, dostatek úložných prostor a především útulné prostředí. Maximálně funkční a pohodlný mezonet bez zbytečných příkras. I tak může vypadat interiér v Moskvě.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky Moskva mezonet Moskevský Kreml

Přečtěte si také