Bydlení

8. října 2014 06:00

Markéta Zídková

Podívejte se, jaký zámeček si postavil drsňák Mark Wahlberg

Proč si Američané proboha pořád musí stavět zámky! Jako teď hollywoodský herec Mark Wahlberg.

Možná je to tím, že Amerika nemá opravdové zámky, nemá řeku Loiru ani zámek v Kroměříži, a proto si Američané dodnes staví jeden zámek za druhým. Jeden takový inspirovaný francouzskými sídly se právě dokončuje v Beverly Hills. Rodinné sídlo s milionem věžiček a honosnou fasádou pro herce Marka Wahlberga, kterého znáte třeba z filmu Skrytá identita – a teď hraje v Transformerech čtyřce, postavil renomovaný architekt celebrit Richard Landry.

Foto: Isifa

Pravda, Mark má velkou rodinu, se ženou, bývalou modelkou Rheou Durhamovou, která je jen o půl hlavy vyšší, mají čtyři děti: desetiletou Ellu Rae, osmiletého Michaela, pětiletého Brendana a čtyřletou Grace. Navíc patří k nejlépe placeným hollywoodským hercům, loni, tedy v roce 2013 se svým výdělkem 52 milionů dolarů získal mezi muži bramborovou medaili. Na druhou stranu sídlo o rozloze 2787 m2 je přece jenom docela dost veliké i na losangeleské poměry.

Šest akrů v luxusním Beverly Hills koupil Mark Wahlberger za 8 milionů dolarů v roce 2009. Ve stejném roce se i oženil.

Beverly Hills je město v západní části okresu Los Angeles (metropolitní oblast Los Angeles). Beverly Hills spolu s městem West Hollywood a dvěma sousedstvími Los Angeles – Bel-Air a Holmby Hills patří do "Platinum Triangle" (Golden Triangle), jedné z nejbohatších oblastí Kalifornie, potažmo celých USA. Zdroj: Wikipedia.org

Nemá smysl ani počítat, kolik tam bude ložnic a obligátních koupelen, nebo zmiňovat, že Mark bude mít vlastní kinosál, fitko a dřevem obloženou knihovnu přes dvě patra (zkuste si tipnout, která místnost se bude používat nejčastěji). Ale možná vás zaujme, že bazén nebude ledajaký, díky svažitému terénu ho doplní i vodopád. Na pozemek o rozloze šest akrů se vejde i plnohodnotné basketbalové hřiště – žádná hra na jeden koš pověšený někde na stěně garáže. Mark musí pořádně trénovat, ve svých filmech věčně hraje košíkovou.

Na pozemek se vejde i tréninkový green pro golf. A málem bychom zapomněli na vinný sklípek. K domu bude připojena i venkovní krytá teráska v podobě venkovní místnosti o rozloze 204 m2, něco jako zimní zahrada, akorát, že okna zůstanou nezasklená, kde bude posezení s krbem.

(mar)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky Beverly Hills zámek Los Angeles Kalifornie herec USA Wikipedie Mark Wahlberg Loira Skrytá identita Arcibiskupský zámek Kroměříž

Přečtěte si také