Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Podívejte se na mrakodrapy, které mají spasit svět

Lidstvo má neustálou potřebu posouvat hranice svých možností. Podívejte se, co si letos vymysleli renomovaní architekti.
Vydáno: 13.04.2014
Sand Babe je určen pro pouště. 3D tiskárny by ho měly z velké části vytisknout z písku. Nad zemí by měly být převážně obytné prostory a kolektory energie, pod zemí by se měla nacházet infrastruktura. Stavba by sloužila vědcům.
Autor: eVolo Sand Babe je určen pro pouště. 3D tiskárny by ho měly z velké části vytisknout z písku. Nad zemí by měly být převážně obytné prostory a kolektory energie, pod zemí by se měla nacházet infrastruktura. Stavba by sloužila vědcům.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Možnosti vědy a techniky dávno zrealizovaly vize, které si v 19. století vysnil Jules Verne. Stejně tak třeba jednou spatří světlo světa sny dnešních architektů. Jejich vize se soustředily v letošním ročníku soutěže eVolo, která sdružuje milovníky těchto budov rostoucích do nebe.

Architekti nemusejí posílat jen realizovatelné projekty, jde o to představit vize, které by podle nich mohly pomoci lidstvu. 

Sledujte nás také na Facebooku na Prima Living

V letošním ročníku se představily stavby, které by pomohly ekosystému planety, a tak i živočišnému druhu, který si Zemi podmanil. Mrakodrapy tak nemusí být jen prosklené budovy, které jsou enorními příjemci energií, ale budovami, které ji spotřebovávají v rozumné míře a naopak napomáhají k rovnováze životního prostředí či naší civilizace.

Podívejte se na letošní vítězné projekty:

 

Mohlo by vás také zajímat:

Bota má velikost cca 318. Jediné, co narušuje její vzhled, je střecha

Vlastníma rukama si postavili dům ve tvaru boty

Článek je zařazen v:
Reklama