Bydlení

10. října 2019 14:00

redakce Prima Zoom

Podzimní květinové dekorace: Místo vázy vám postačí dýně ze zahrady

Pěstujete na zahradě dýně? Ty nejkrásnější kousky můžete využít nejen na vyřezávaná strašidýlka, ale i jako podklad či vázu pro podzimní kytice. Nechte se inspirovat několika báječnými nápady a pusťte se do tvoření!

Podzimní dekorace saranžovací hmotou

Co budete potřebovat

  1. větší dýni
  2. květiny (chryzantémy, růže, zlatobýl…)
  3. zelené doplňky (větvičky tújí a stálezelených keřů)
  4. suché plody mochyně
  5. zelenou aranžovací hmotu florex
  6. nůžky
  7. aranžovací drátky se zápichy
  8. postřikovač s vodou

Jak budete aranžovat

Kolečko ze zelené aranžovací hmoty (můžete je již koupit hotové nebo ho nožem jednoduše vyřízněte zkostky florexu, kterou zakoupíte vkaždém květinářství) připevněte na dýni. Můžete kolečko napíchnout na zbytek stopky nebo přilepit lepicí páskou.

Začněte aranžovat! Nejprve do florexu zapíchejte zelené větvičky a pak postupně přidávejte květiny, zastřižené na správnou délku a do špičky.

Malé dýně připevněte aranžovacím drátkem kzápichům, které pak zapíchněte přímo do dýně. Aranžovací hmota by těžké plody neudržela.

Hotovou dekoraci položte doma na stůl nebo ji ponechte venku na čerstvém a chladném vzduchu, kde vydrží déle. Každý den pak květiny postříkejte vodou vrozprašovači.

Drobné květinové dekorace

Aranžovací hmotu můžete také zapustit do vyříznutého otvoru vdýni. Narušená dýně však vydrží kratší dobu.

Dýně jako váza

Do dýně můžete také vyříznout otvor a vložit menší plechovku svodou. Dýni pak využijte jako vázu, ve které můžete měnit květiny, dokud dýně vydrží vpěkném stavu. Venku to bude samozřejmě déle než vinteriéru.

Ponechte čepičku

Jako doplněk dekorace můžete ponechat i kus odříznuté dýně. Bude to roztomilý doplněk.

Navrtané otvory

Půvabnou dekoraci vytvoříte i navrtáním několika otvorů do dýně, do kterých vložíte jednotlivé květy. Dekorace nebude příliš trvanlivá, ale jistě bude krásná. Nápad se opět se hodí spíše na dekorace ke vstupním dveřím.


Přečtěte si také