Bydlení

18. března 2016 04:40

Markéta Zídková

Pomůžeme vám změnit kuchyň!

Velká jarní soutěž o kuchyň Oresi za 100 000 Kč!

Soutěžní hra Česko mění kuchyně, ve které se web Prima Living spojil s největším prodejcem kuchyní, společností Oresi, reaguje na notoricky známou skutečnost, že spousta lidí není spokojena se svou kuchyní. Během naší hry chceme ukázat, že kvalitní, moderně vybavená a designově aktuální kuchyně je dnes dostupnější, než si lidé obecně myslí.

Také jste nespokojeni se svou kuchyní?

Z fotografií čtenářů, kteří se zatím do soutěže zapojili, je jasné proč. Nejen že do většiny místností, jež mají být srdcem bytu, nechtějí zvát své hosty, protože se tam opravdu není čím pochlubit. V mnoha kuchyních, které jejich majitelé do soutěže přihlásili, to vypadá, že vaření je tady velkým dobrodružstvím či adrenalinovou zábavou. Dokonce tu může být kvůli stáří, nestabilitě korpusů nebo uvolněným dvířkům příprava jídla až zdraví nebezpečná.

ZDE můžete s námi soutěžit o kuchyň za 100 000 Kč. Odborníci z Oresi budou komentovat vybrané fotografie ze soutěže a poradí jak se při plánování nové kuchyně vyhnout stávajícím nešvarům. Pro některé majitele těchto kuchyní pak architekti a pracovníci kuchyňských studií této firmy připraví návrhy, jak by jejich nová kuchyň ve stávajícím prostoru mohla vypadat. Vznikne tak seriál článků, ve kterých ukážeme všem, kdo si s výměnou kuchyně nevědí rady, že z pořízení kuchyně nemusí mít obavy. V prodeji kuchyní je Oresi jedničkou na trhu a protože má široký výběr nejen v designu nábytku, ale nabízí také možnost volby ze tří cenových kategorií, přizpůsobí se nová kuchyně každému rozpočtu.

Rady odborníků pro ty, kdo jsou nespokojeni s vlastní kuchyní

Kuchyňáři z Oresi vyberou ze sortimentu kuchyní, které vynikají velkou variabilitou a umí se přizpůsobit každé dispozici na míru, ty nejvhodnější modely, které odpovídají finančním možnostem většiny zákazníků.

V každém skutečně profesionálním kuchyňském studiu se zákazníky odborní návrháři začnou nejprve řešit uspořádání nové kuchyně v duchu pravidel ergonomie. „Lidé si často neuvědomují, že pro příjemný život v kuchyni je ergonomie důležitější než design a barva dekoru,“ říká odborník Oresi na ergonomii Jan Sladký: „ Pokud máte v kuchyni všechno přes ruku a každou činností jen zvyšujete všeobecný nepořádek, vaření si opravdu neužijete. Aby příprava jídla byla zábavou, musí být kuchyň funkční. Při plánování kuchyně by na sebe měly navazovat zóny pro zásoby potravin, ukládání, mytí, přípravné práce a vaření.“

Kuchyňská činnost proto začíná v levé části místnosti a postupuje plynule směrem doprava. Ale pokud jste leváci, měli byste kuchyňské zóny stavět proti směru hodinových ručiček a začít s instalací chladničky a potravinové skříně vpravo.

Dnes vám předvedeme, jak si s kuchyněmi od Oresi můžete vybavit svou kuchyň snů a v příštím článku se již můžete těšit na vybrané fotografie, které do soutěže „Česko mění kuchyně“ zasíláte. Víte, že menší kuchyňskou linku ze třídy Dolti včetně spotřebičů můžete mít již za 30 000 Kč?

(web)

Sdílejte článek

Přečtěte si také