Bydlení

5. ledna 2016 06:00

Markéta Zídková

NASA vymyslela křeslo proti gravitaci. Jak to funguje?

Křeslo, které podporuje vaše zdraví.

Zdá se vám, že křeslo Costco Zero Gravity Chair na obrázku je nějak divně nastavené? Ano, poloha těla v něm je skutečně neobvyklá. Avšak pozor – zdravá! Přišli na ni vědci z NASA. I vy si tak už dnes můžete dopřát pohodlí kosmonautů. A navíc nejen odpočívat, ale také ozdravit své tělo.

Princip křesla, které se snaží snížit dopad gravitace na vaše tělo, vychází ze studie sedadel v kosmických raketách. Právě v této poloze měli kosmonauti cítit co nejmenší možný tlak při vzletu.

My na Zemi zas až takový problém s gravitací nemáme. I tak je však pro nás poloha v popisovaném křesle nesmírně přínosná. Křeslo je vytvarováno tak, aby zmírnilo zatížení zádových svalů a zároveň zachovalo správnou polohu páteře. Nadto snižuje celkové svalové napětí, podporuje krevní oběh a zvyšuje kapacitu plic. V konečném důsledku to znamená, že v téměř ležící poloze nadýcháte více kyslíku než obvykle a přirozeně tak bez velké námahy zvýšíte jeho hladinu v krvi.

Provedení zmíněného křesla je více. Můžete mít jednoduchý čistý tvar, nebo se poohlédnout po něčem víc vypolstrovaném, případně nechat doplnit křeslo masážním motorem nebo automatickým motorovým polohováním.

Jestli chcete odpočívat a zároveň utvrzovat své zdraví, toto křeslo vypadá jako ideální tip na zdravé lenošení.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také