Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Reklama

NASA vymyslela křeslo proti gravitaci. Jak to funguje?

Křeslo, které podporuje vaše zdraví.
Vydáno: 05.01.2016
Křeslo umožňuje několik poloh. I takto v polosedě-pololeže s knížkou v ruce svému zdraví prospíváte
Křeslo umožňuje několik poloh. I takto v polosedě-pololeže s knížkou v ruce svému zdraví prospíváte Autor: Homesfurnitureideas.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zdá se vám, že křeslo Costco Zero Gravity Chair na obrázku je nějak divně nastavené? Ano, poloha těla v něm je skutečně neobvyklá. Avšak pozor – zdravá! Přišli na ni vědci z NASA. I vy si tak už dnes můžete dopřát pohodlí kosmonautů. A navíc nejen odpočívat, ale také ozdravit své tělo.

Princip křesla, které se snaží snížit dopad gravitace na vaše tělo, vychází ze studie sedadel v kosmických raketách. Právě v této poloze měli kosmonauti cítit co nejmenší možný tlak při vzletu.

My na Zemi zas až takový problém s gravitací nemáme. I tak je však pro nás poloha v popisovaném křesle nesmírně přínosná. Křeslo je vytvarováno tak, aby zmírnilo zatížení zádových svalů a zároveň zachovalo správnou polohu páteře. Nadto snižuje celkové svalové napětí, podporuje krevní oběh a zvyšuje kapacitu plic. V konečném důsledku to znamená, že v téměř ležící poloze nadýcháte více kyslíku než obvykle a přirozeně tak bez velké námahy zvýšíte jeho hladinu v krvi.

Provedení zmíněného křesla je více. Můžete mít jednoduchý čistý tvar, nebo se poohlédnout po něčem víc vypolstrovaném, případně nechat doplnit křeslo masážním motorem nebo automatickým motorovým polohováním.

Jestli chcete odpočívat a zároveň utvrzovat své zdraví, toto křeslo vypadá jako ideální tip na zdravé lenošení.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Řeešení problému dnešní doby, kdy řada lidí po většinu dne sedí?

Má jen dvě nohy. Díky tomu vás tahle židle zbaví bolavých zad

Sezení nemusí bolet

Posaďte se – pan Židle přichází

Elegance inspirovaná Indií

Tohle křeslo by vám nemělo uniknout. Vyhrálo prestižní designérskou cenu

Článek je zařazen v:
Reklama