Bydlení

29. dubna 2014 05:55

Markéta Zídková

Pozvěte si přírodu domů

Příroda v interiéru nemusí být jen svěží květina v květináči. Může to být stoleček z kmene stromu, umyvadlo ve tvaru listu. Přinášíme osm vtipných přírodních doplňků.

Uspěchaný životní styl nás motivuje k tomu, že si přírodu a přírodní motivy stále častěji přenášíme do svých domovů a přisuzujeme jim velkou důležitost. Vždyť před dvěma týdny dostal Pulitzerovu cenu za hudbu John Luther Adams, v centru jehož tvorby stojí právě příroda. V 70. letech se odstěhoval na Aljašku a jeho tvorba je inspirovaná tamní přírodou a nekonečným horizontem.

A tak si doma můžete pustit jeho hudbu plnou ptačího zpěvu a valících se vln a doplnit ji čerstvě řezanými květinami ve váze nebo dalšími doplňky s přírodními motivy či nábytkem z přírodních materiálů. Zde nabízíme inspiraci, jak si doslova můžete „pozvat přírodu do svého interiéru“. V tomto jarním období jako na zavolanou, že?

"Přírodní doplňky ráda používám pro vytvoření atmosféry, ale hodí se výborně, když například tvořím pokojíčky pro děti na určité téma. Například ktématu stromů a přírody se krásně hodí stolečky zkmenů, přírodní lana, kterými můžeme vytvořit liány, po kterých děti šplhají. Také ráda využívám květy různých podob, rozkvetlá stínidla atp. nádherně vypadají také živé obrazy, které se stále častěji objevují vnašich interiérech," říká designérka Zuzana Schubertová.

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také