Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Odkud se vzal gauč nebo fontána z Přátel? 4 fakta, která vás překvapí

Moničin byt by chtěl každý. V centru New Yorku, s úžasným vybavením a plný barev. Škoda, že existoval jen ve filmovém studiu. Podívejte se na několik faktů o vybavení a designu v Přátelích, které vás překvapí.
Vydáno: 10.07.2018
Znáte fakta o bydlení v Přátelích?
Autor: Warner Bros. Television Znáte fakta o bydlení v Přátelích?

Fontána z úvodní znělky není v New Yorku

Ikonická fontána, ve které přátelé skáčou před každou epizodou, vůbec není v New Yorku. Seriál se natáčel v Kalifornii a tam najdete i slavnou fontánu. Je na ranči bratrů Warnerových, takže se ani nenachází ve městě. Domy ze znělky jsou jen kulisami.

Takhle vypadá fontána z Přátel bez přátel
Autor: instagram.com/justunder5 Takhle vypadá fontána z Přátel bez přátel

Gauč se našel

Pokud jste si mysleli, že pohovku z Přátel vybírali designéři strašnou dobu a lámali si hlavu s tím, jak přesně má vypadat, tak teď přijde zklamání. Starosvětská hnědá pohovka se našla ve sklepě studia Warner Bros.

Pohovku našli ve sklepě
Autor: Warner Bros. Television Pohovku našli ve sklepě

Kukátko bylo zrcadlem

Vzpomínáte na žlutý rámeček kolem špehýrky na dveřích Moničina bytu? Nebyl to vždycky rámeček. Bývalo to zrcadlo, jenže při přípravě scény ho někdo rozbil. Střepy skončily v koši, ale rámeček se designérům i tak zalíbil a dali mu druhou šanci.

Kukátko mělo být zrcadlem
Autor: Warner Bros. Television Kukátko mělo být zrcadlem

Fialová měla svůj účel

Dominantní fialovou v Moničině bytě nepoužil designér jen tak. Protože se jedná o netradiční barvu pro výmalbu stěn nebo dveří, snadno zaujme pozornost. Díky tomu si divák seriál snáze zapamatoval. Více o tématu najdete ZDE.

Článek je zařazen v: přátele , seriál , fialová , gauč , fontána , pohovky

reklama