Bydlení

10. července 2018 10:00

redakce Prima Zoom

Odkud se vzal gauč nebo fontána z Přátel? 4 fakta, která vás překvapí

Moničin byt by chtěl každý. V centru New Yorku, s úžasným vybavením a plný barev. Škoda, že existoval jen ve filmovém studiu. Podívejte se na několik faktů o vybavení a designu v Přátelích, které vás překvapí.

Fontána zúvodní znělky není vNew Yorku

Ikonická fontána, ve které přátelé skáčou před každou epizodou, vůbec není vNew Yorku. Seriál se natáčel vKalifornii a tam najdete i slavnou fontánu. Je na ranči bratrů Warnerových, takže se ani nenachází ve městě. Domy ze znělky jsou jen kulisami.

Gauč se našel

Pokud jste si mysleli, že pohovku zPřátel vybírali designéři strašnou dobu a lámali si hlavu stím, jak přesně má vypadat, tak teď přijde zklamání. Starosvětská hnědá pohovka se našla ve sklepě studia Warner Bros.

Kukátko bylo zrcadlem

Vzpomínáte na žlutý rámeček kolem špehýrky na dveřích Moničina bytu? Nebyl to vždycky rámeček. Bývalo to zrcadlo, jenže při přípravě scény ho někdo rozbil. Střepy skončily vkoši, ale rámeček se designérům i tak zalíbil a dali mu druhou šanci.

Fialová měla svůj účel

Dominantní fialovou vMoničině bytě nepoužil designér jen tak. Protože se jedná o netradiční barvu pro výmalbu stěn nebo dveří, snadno zaujme pozornost. Díky tomu si divák seriál snáze zapamatoval. Více o tématunajdete ZDE.


Přečtěte si také