Bydlení

13. března 2015 05:27

Markéta Zídková

Profil rodiny Štěpánkových: Další odvážlivci, kterým splníme jejich sen

V sobotu se můžete těšit na proměnu domku rodiny Štěpánkových v pořadu Jak se staví sen. A bude to hned dvojboj: pustíme se do obýváku i dětského pokoje zároveň.

„Aby se k věčným smolařům štěstí pořád netočilo zády...“

Štěpánkovi žijí v domě starém zhruba padesát let. Paní Štěpánková se v tomto domě narodila. Dům sousedí s další nemovitostí, ve které bydlí rodiče a bratr s rodinou. Až potud je to příběh jako každý druhý, ovšem Štěpánkovi nejsou jen tak nějaká rodina: Mají dvoje dvojčata, vždy kluka a holku. To už samo o sobě představuje spoustu radosti, ale i starostí. Aby toho nebylo málo, mladší Matěj před dvěma roky prodělal vážnou nemoc, která celou rodinu zatížila.

Podívejte se na proměnu domu Štěpánkových:

Pozitivní smolaři

Ale Štěpánkovi se nenechají jen tak něčím zlomit, i když jim život neustále chystá drobnější či větší překážky. Oni se je snaží zvládat s humorem a pozitivně. To se nám na nich také líbí, jsou skromní, nikdy si nestěžují, jsou připraveni na životní překážky. Svou účast v pořadu Jak se staví sen berou jako mezník, kdy se k nim štěstí konečně přestalo točit zády.

Vše o pořadu Jak se staví sen najdete ZDE.Vždycky věřili, že jednou se to zlomí a jsou přesvědčení, že ta doba právě nastala. Brzy oslaví výročí vztahu, proměnu tak berou i jako dárek k dalším společným létům. Stejně jako u většiny rodin, které se snaží splatit půjčky, zajistit finance pro dobrý život dětem a budovat rodinné hnízdo, i u Štěpánkových je problémem to, že na sebe rodina už nemá tolik času. Chybějí společné aktivity, společná jídla, společný čas, který tmelí rodinu.

Podívejte se na ukázku, na co se u Štěpánkových můžete těšit:

Aby Štěpánkovi rodinu uživili, musí se oba rodiče pořádně otáčet. Magda pracuje jako pekařka a manžel je policista. Pracují na směny, a tak se doma občas doslova střídají. Mají spolu 4 děti, dvě holky Janu a Magdu a dva kluky Honzu a Matěje. Dvakrát za sebou se jim podařila dvojčata a jsou v kraji tak trochu raritou. Starším dvojčatům je 12 let, mladším 4 roky.

V domě se rodince žije dobře, ale jak se rozrůstají, společné prostory jim vyhovují stále méně. Sami si s tím nevědí rady a v návalu práce a starostí o děti jim nezbývá čas, energie a ani peníze.

Hlavou rodiny je Magda, ta řídí a velí celé domácnosti. Ráda vaří a peče a miluje pocit, když se celá široká rodina sejde u velkého stolu. Manžel Honza je manuálně šikovný a dům rekonstruoval z velké části sám.

Rekonstrukci domu ale před dvěma roky zabrzdila nemoc malého Matěje. Tomu byla zjištěna vzácná kloubní choroba Perthesem. Rok byl upoután na invalidní vozík a pobýval v léčebně. Tam se u něho střídali rodiče. Pobyt si zpočátku museli hradit sami a i přesto, že si později zařídili, že platit nemusejí, celý rok je stál poměrně dost peněz a práce na domě stála.

Přestavby se ujmou Andrea a Marek.

Magda říká, že se odloučení od manžela zalekla a bála se, jak to všechno zvládnou, ale manžel ji podržel, a i když si pak po roce museli na sebe zvykat, jejich vztah se tím upevnil. Matěj je po roce léčení v pořádku. Zatím ještě nesmí skákat a výrazně nohy zatěžovat, ale při jeho neposedné nátuře se to zvládá jen velmi obtížně. Z nemocnice je velmi fixovaný na rodiče a každou noc za nimi chodí do ložnice.

Pokojíček mladších dvojčat by si zasloužil zásah našich designérů. Ze stropu spadla omítka a nábytek je zděděný po starších dvojčatech.

Obrovskou pomocí je pro Magdu i dcera Jana (12). Ta funguje i jako chůva, když jsou oba rodiče v práci. S mladšími sourozenci to perfektně zvládá. Je to šikovná, veselá holka a mimo jiné se učí hrát na trubku. Bratr Honza (12) rád kreslí a jeden z jeho obrazů visí i obýváku. Maminka je na obraz pyšná a je to jediná věc (kromě rodinných fotek), kterou chce v interiéru ponechat.

Příběh Štěpánkových je příběhem velké rodiny, kde vedle sebe sousedí dvě generace. Postihla je sice nemoc syna, ale to rodinu ještě víc semklo a vypadá to, že se jim podařilo nad nemocí zvítězit. Na rekonstrukci domu kvůli tomu však nezbýval čas ani energie. Ted by se konečně rádi pustil do práce a pomoc designérů by přišla vhod. Jejich snem je společný obývací prostor s velkým stolem. Malý Matěj by měl zase radost z nového pokojíčku.

Vše o pořadu Jak se staví sen najdete ZDE.

Pořad můžete sledovat vždy v sobotu v 17.35 na Primě. Po odvysílání ho najdete na Prima Play.

(mar)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také