7 nápadů, jak netradičně využít ramínko. Pověste na něj šperky, skříňky i lampičky

Obyčejné dřevěné ramínko na šaty používáme každý den. Ale zkusili jste se na tenhle zdánlivě obyčejný kousek podívat skrz optiku domácího kutila nebo designera nábytku? Ramínko v sobě skrývá netušené možnosti využití!

Když ramínko slouží kpůvodnímu účelu, jen trochu jinak

Ramínka na šaty mají sloužit kodložení a uložení šatstva, to je jasné, ale i tak je ktomuto účelu můžete využít jinak, možná až překvapivě… Využijte ramínka jako věšáky do předsíně. Jednoduše je postavte na hlavu a pak přišroubujte ke stěně. Nebo jim trochu prodlužte krček… Opět vznikne jedinečná a designová ozdoba předsíně, která však bude i maximálně praktická.

Ramínka slouží i modernímu umění

Zobyčejných dřevěných ramínek můžete vyrobit i odkládací stolečky, které by mohly být i ozdobou nejedné galerie smoderním uměním. Vyžaduje to už trochu více představivosti i zručnosti, ale výsledek bude stát za to.

Nápad za všechny peníze

Znáte to… Usadíte se na kanape, uděláte si pohodlí, zabalíte se do deky, a pak si vzpomenete, že byste se rádi napili voňavé kávy… Pokud stojí hrneček před vámi na stolku, opět se musíte vyhrabat zdeky! Praktický stoleček na područku pohovky vám umožní pohodlně se napít a ze svého zachumlání už vůbec nevylézat! Alespoň pro tuhle chvíli.

Nožky jako od truhláře a skoro zadarmo

Jednoduchou policovou skříňku můžete koupit, ale klidně si ji i vyrobit zpřekližky nebo z dřevěné bedničky. Drahé nábytkové nožky pak dokážou nahradit dřevěná ramínka. Vážně je to snadné!

Praktický stojan na šperky

Snad každá žena ví, jaké to je, když si někam tak dobře uloží řetízek na krk, že ho pak pár dní nenajde. Podobným nehodám dokáže předejít stojan na šperky, který může být opět vyrobený zramínka na šaty. Podstavec vyrobíte zprkénka, které koupíte ve výtvarných, ale i vmodelářských potřebách nebo vhobby marketech. Vysoustruženou konzolku najdete třeba i vbazaru jako součást staré a jinak nepoužitelné židle.

Klasika všech klasik

Pamatujete si, jak jste mívali ve školce oblečení uložené vpraktickém pytli na ramínku? Oprašte vzpomínky a vyrobte si šikovné úložné ramínko na spoustu drobností, které zatím u vás doma jen marně hledaly své místo.

Rozsviťte světla!

Vytvořit zramínek stínidlo na lampu, to už vyžaduje pořádnou zásobu materiálu. Ramínka však mohou pocházet i zbazaru a do kondice je dostane smirkový papír a mořidlo.

I stojánky na stolní lampičky mohou být vyrobené zpřebytečných ramínek. Jak se vám líbí?


Přečtěte si také